Громади області отримали 5,5 млн грн для проведення швидкісного інтернету

Згідно з дослідженням Міністерства цифрової трансформації Львівська область займає 4 місце по Україні із забезпеченості мешканців швидкісним інтернетом. Відтак, не мають фіксованого швидкісного інтернет-доступу приблизно 9% населення області.

На розв’язання цього питання і спрямована державна субвенція, яку нещодавно отримала область.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда.

«Профільна субвенція направлена для потреби сільських та селищних населених пунктів де є адміністративні будівлі, які не забезпечені швидкісним інтернетом. Тут за рахунок державного бюджету буде відшкодована частина витрат для провайдерів, які прокладають основну магістральну смугу інтернету до об’єкту соціальної чи адміністративної інфраструктури в населеному пункті і вже відповідно потім відбувається розгалуження до домогосподарств чи користувачів, які зацікавлені в набутті такої послуги»,-  пояснив Степан Куйбіда.

З 73 громад Львівщини під критерії субвенції підпадали 26 ОТГ.

«Наше завдання полягало в тому, щоб ці заявки були якісно пропрацьовані. Відтак кожна з 26 ОТГ подала заявку на Міністерство цифрової трансформації. Відповідно ми клопотали щодо проведення інтернету в 64 сільські та селищні населені пункти в яких за нашими пропозиціями мали б задовольнити інтернетом приблизно 120 об’єктів соціальної та адміністративної інфраструктури»,-  розповів керівник департаменту.

Відтак, Міністерство погодило 89% заявок, а Львівщина отримала 5,5 млн грн, які будуть інвестовані у 251 км основної магістральної лінії швидкісного інтернету.

Сьогодні завершуються технічні процедури й упродовж декілька тижнів кошти надійдуть в бюджети органів місцевого самоврядування.

Детальніше щодо інтернет-субвенції на публічному онлайн-дашборді та в ілюстраціях департаменту економічної політики.