Іван Собко привітав художника Любомира Медведя з відкриттям виставки в честь 80-річчя мистця

У Львівському палаці мистецтв презентували виставковий проєкт «At hominem», в межах якого експонуватимуть малярські твори Любомира Медведя та скульптури Василя Ярича. Проєкт приурочений 80-річчю від дня народження лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, академіка Любомира Медведя.

Виставка є продовженням серії робіт Любомира Медведя («Ремінісценції», «Парад парабол», «Генезис» – 1990-2021), які інспіровані сенсом притчі про Блудного сина та  включає понад 30 творів кожного з мистців. Художник Любомир Медвідь розписав ряд церков, окремі роботи знаходяться і в соборі Святого Юра. Мав персональні виставки у Львові, Торонто, Нью-Йорку, Чикаго, Битові, Варшаві тощо.Скульптури Василя Ярича – портретні зображення, однофігурні чи багатофігурні композиції, реалізовані в різних матеріалах: теракота, бронза, камінь, дерево, тощо. Серед основних творів: пам’ятники — Михайлові Грушевському (1990; перший встановлений пам’ятник Грушевському в Україні) та монумент «Борцям за Українську державу» у місті Долина, «Просвіті» (1993) і Данилові Галицькому (2001) у Львові.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко привітав митців із відкриттям проєкту та вручив Любомиру Медведеві почесну грамоту від голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького.

«Нас сьогодні зібрали тут світлі люди. Особливо – пан Любомир. Маю честь працювати з Вами у обласній комісії з питань культури. Ви –  Людина настільки мудра, конструктивна, глибока, що ми завжди всі рішення приймаємо одноголосно. Ви заслуговуєте на те велике визнання, яке маєте! Хочу, щоби ми усі розуміли, яку важливу нішу займає творчість Любомира Медведя в сучасному українському образотворчому мистецтві. Закликаю ознайомлюватися і цінувати його твори, бо вони вражають глибоким психологізмом та спонукають до філософських роздумів!», – сказав Іван Собко.

До вітань долучилися голова облради Ірина Гримак, мер Львова Андрій Садовий, поет, прозаїк, український дисидент Ігор Калинець, представники мистецької спільноти з різних куточків України.

Любомир Медвідь подякував присутнім за привітання з нагоди ювілею та відкриття виставки і зазначив, що без експонатів його друга, скульптора Василя Ярича, виставка була б неповною.

«Найбільшим щастям для мене є те, що мої твори, починання, мистецькі пригоди, те, як я можу їх помічати і те, як я представляю їх у зримому вигляді, почуті і сприйняті вашим серцем – серцем глядача», – зазначив митець.

Довідково:

Любомир Медвідь – український маляр, художник України, академік Національної академії мистецтв України, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого IV та V ступенів, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.  Народився 10 липня 1941 року  у с. Варяж, Сокальського району Львівської області.

Василь Ярич  – відомий український скульптор. Народився 1951 року в с. Велике Тур’я, що біля м. Долини на Івано-Франківщині. Мистецьку освіту здобув у Львові, на відділі монументальної скульптури Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва. З 1989 року член Національної спілки художників України.