k2FtbBdWr1

Ізоляція від COVID-19: майже 5 тисяч мешканців Львівщини отримали компенсацію втраченого заробітку

З початку пандемії 4766 осіб знаходились на оплачуваній самоізоляції за кошти управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській  області під медичним наглядом, або перебували в спеціалізованих закладах охорони здоров’я в разі контакту з хворим на COVID-19, з них 736 осіб – медичні працівники.

Загалом, управлінням ВД Фонду у Львівській області прийнято на оплату відповідні лікарняні листки, видані у зв’язку з ізоляцією від COVID-19, на суму 5,7 млн грн, в т.ч. для медичних працівників – 1,3 млн грн.

Така допомога фінансується Фондом соціального страхування України на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11». Направлення на самоізоляцію під медичним наглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19. Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Нагадуємо, що сума компенсації втраченого заробітку за період самоізоляції від Фонду складає 50% середнього доходу, незалежного від тривалості страхового стажу, а для медичних працівників – 100% середнього доходу. Фонд соціального страхування України здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

В управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській  області наголошують – у разі потреби в оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під меднаглядом, відповідні лікарняні листки видаються за спрощеною процедурою та не потребують погодження із заввідділення, або ЛКК для їх продовження на термін понад 10 днів. Такі зміни внесено наказом МОЗ України від 11.11.2020 № 2593 «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги та Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» з 22 грудня 2020 року.