На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я та материнства Львівської обласної ради члени комісії розглянули низку питань порядку денного, серед яких – реорганізація Центру громадського здоров’я.

Основною причиною реорганізації Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) є ідентичність частини його функцій та функцій Львівського обласного лабораторного центру (наприклад, робота щодо профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань).

Як доповів на засіданні комісії директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, згідно з постановою Кабміну від 17.02.2021 р., функції центрів громадського здоров’я мають бути передані під обласні лабораторні центри. Проєкт відповідного рішення Львівської обласної ради вже напрацьовують департамент охорони здоров’я Львівської ОДА разом з керівництвом Центру громадського здоров’я. Проблемні питання полягають в тому, що в межах ЦГЗ функціонує центр по боротьбі з ВІЛ-СНІДом, а також відділ статистики, які не підпадають під функціональні обов’язки обласного лабораторного центру.

«Департамент охорони здоров’я пропонує подати депутатам Львівської облради проєкт рішення, згідно з яким функції центру громадського здоров’я перейдуть до лабораторного центру, щоб на базі останнього продовжити лікування пацієнтів з ВІЛ-СНІДом. Є прохання до комісії підтримати цей проєкт», – доповів Орест Чемерис.

Він також наголосив, що при передачі функцій, мова йде, перш за все, про перепрацевлаштування працівників, які їх виконують, з ЦГЗ до лабораторного центру.

За результатами обговорення члени комісії вирішили доопрацювати питання реорганізації у термін до чергової сесії Львівської обласної ради.

Таке рішення підтримав, зокрема, і заступник голова ЛОДА Іван Собко.

«Керівництво Львівської облдержадміністрації відстоює позицію пришвидшення процесу реорганізації. Власне, щоб вчасно передбачити фінансування на оплату праці після реорганізації. Адже обласний і державний бюджети в межах визначених кошторисних призначень передбачають кошти на поточне утримання комунальних некомерційних підприємств. Потрібно, щоб питання винесли на чергову сесію Львівської облради. Це не звужує функціональних прав та обов’язків наших установ, а систематизує їх роботу. Наше завдання –почати процес реорганізації Центру громадського здоров’я та вчасно повідомити працівників про вивільнення, щоб обласний бюджет втратив якнайменше коштів», – зазначив Іван Собко.