Кабінет Міністрів України затвердив умови забезпечення акціонерним товариством «‎Українська фінансова житлова компанія» доступного іпотечного кредитування

Йдеться про надання іпотечних кредитів певним категоріям громадян України.

Постанова від 2 серпня 2022 року №856 набуде чинності з 1 жовтня поточного року.

Згідно з постановою, новобудови в кредит можуть придбати військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони та члени їхніх сімей, медичні та педагогічні працівники закладів державної або комунальної форм власності, науковці, ветерани війни, учасники бойових дій, громадяни з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та захисників України та внутрішньо переміщені особи.

Також іпотечне кредитування стане доступним громадянам України, які не мають власної житлової нерухомості або мають у власності менше ніж 52,5 м2 для сім’ї з однієї особи та додатково 21 м2 на кожного члена сім’ї.

Роботодавці зазначених категорій населення зможуть компенсувати робітникам початковий внесок та частину тіла кредиту коштом наявних та майбутніх бюджетних програм.

Умови кредитування:

Іпотечне кредитування не має перевищувати 7% річну ставку, а в умовах договору має бути компенсація відсоткової ставки до 3% річних для вищеперелічених осіб.

Отримати іпотечний кредит можна на термін до 240 місяців (20 років) за умови першого внеску в розмірі від 20% від повної вартості житла.

Вартість житла не має перевищувати опосередковану вартість спорудження.

Постанова передбачає надання сім’ї з однієї особи (одинокій) не більше 52 м2 загальної площі та на кожного наступного члена сім’ї додатково 21 м2.

Тим часом комісія за надання та обслуговування кредиту не повинна перевищувати 0.5% від суми наданого кредиту за весь час дії, а страховий тариф за договором страхування не має перевищувати 0.25% на рік від вартості житла.

Для оформлення іпотечного кредиту обов’язковим є страхування житла від ризиків випадкового знищення або пошкодження.

Згодом заявку на оформлення іпотеки можна буде отримати через портал «Дія».