Львівська державна академічна хорова капела «Дударик» відзначає цьогоріч ювілей – 50 років від створення. Капела є музичною візитівкою не лише Львова, а й усієї країни.

Заснував капелу у 1971 році провідний український хормейстер Микола Кацал. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія.

Отож «Дударик» відзначить свій ювілей мистецьким марафоном. Програма заходів:

– 4 жовтня о 19:00 год на сцені театру ім. Марії Заньковецької відбудеться спільний концерт чоловічого складу капели «Дударик» із рок-легендою Тарасом Чубаєм під назвою «Oktoberfest по-львівськи».

На концерті звучатимуть найяскравіші твори з репертуару артистів та шедеври «Повіяв вітер степовий», «Лента за лентою» у нових мистецьких прочитаннях. Також у концерті візьме участь вокальна формація «Дударик FOREVER». Супроводжуватиме подію «Дударик-рок-бенд». А позначка 21+ свідчить про неакадемічність репертуару концерту і наявність батярського, міського та жартівливого музичного матеріалу, який живе у «залаштунковій» творчості виконавців.

Квитки на концерт 4 жовтня уже в продажу. https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/dudarik-2021-10-04

– 15 жовтня о 17:00 год на сцені Львівської національної філармонії у розважально-музичній програмі «Два по 50? – Будь ласка!» виступатиме вокальна формація «Дударик-FOREVER» у супроводі естрадного оркестру. Гостями свята буде фольклорний ансамбль «Веселка» (м.Білгород-Дністровський). Солісти – Юрій Йосифович, Олег Лихач та Юрій Шевчук. Господарям свята вже 50, а гостям 50 виповниться НеЗаБаром)) тому і назва, і репертуар відповідні.

Це буде гамірна подорож музичними стежками капели.

– 16 жовтня об 11:00 год у Храмі Святого Лазаря відбудеться Поминальна Служба Божа. Її відправлятимуть в пам’ять за «Дудариками-Навіки», серед яких Микола Кацал- фундатор і засновник колективу, Василь Сліпак – всесвітньовідомий оперний співак, отець Андрій Дуда – Герой України, військовий капелан, волонтер і знаний громадський діяч та співаки капели, які не розділять із нами свята тут на землі. По завершенню буде влаштована фотовиставка світлин «Дударик-Навіки».

– 17 жовтня о 18:00 год у Львівській національній опері капела представить святкову програму «Дударик 50». Ексклюзивними гостями буде «Хорея Козацька», лицарі духу, завзяті дослідники, реконструктори та репрезентанти української музики 17-20 століть, а це пісні світські й козацькі, канти псалми, думи пісні і гімни часів до і пост УНР.

В цьому колективі кожен з музикантів є віртуозом гри на розмаїтих старовинних інструментах. Ми почуємо їхнє унікальне сольне звучання, а також творчий симбіоз автентичних барв із чоловічим та хлоп’ячим складом капели. Твори виконуватимуться у супроводі Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» та солістів Львівської та Київської національної опер Людмили Осташ, Тетяни Вахновської, Романа Трохимука та Сергія Магери.

– 24 жовтня о 17:00 год у колонному залі ім. М. В. Лисенка Київської національної філармонії у святковій програмі «Дударик 50» виступлять хорова капела «Дударик, Національний академічний симфонічний оркестр України, солісти Львівської та Київської національних опер Людмила Осташ, Тетяна Вахновська, Роман Трохимук, Сергій Магера. В концерті візьме участь «Хорея Козацька».

Нагадаємо, придбати квитки на концерт Дударика з Тарасом Чубаєм 4 жовтня можна уже сьогодні за посиланням: https://kasa.in.ua/ua/lviv/concert/dudarik-2021-10-04, а продаж квитків на решту подій буде відкрито згодом.