k2FtbBdWr1

Компенсація відсотків за кредитами для ОСББ: ще один банк долучився до обласної Програми енергоефективності

В області працює Комплексна програма енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики на 2021-2025 роки. Однією з її можливостей є отримання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ на заходи з енергоефективності. Зокрема, цього тижня до Програми приєднався ще один банк.

Так, вчора, 19 жовтня, представники департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА провели робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», в межах якої підписали генеральний договір про співробітництво щодо співфінансування ОСББ.

«Договір встановлює умови та принципи співпраці у процесі надання часткової компенсації відсотків за кредитами для ОСББ, які отримали кредит у кредитно-фінансовій установі на заходи з енергоефективності. Адже, залучення кредитних коштів для ОСББ Львівщини створюють більш сприятливі умови щодо впровадження заходів з підвищення енергоефективності», – зазначають у департаменті.

Нагадаємо, що Львівщина є одним з лідерів в Україні щодо роботи за програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності». Так, станом на сьогодні Фонд схвалив 100 заявок від ОСББ на впровадження енергоощадних заходів.

Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості здійснених заходів/робіт для пакета «Легкий» та 50% для пакета «Комплексний» на грантовій основі.

Окрім цього, у Львівській області додатково здійснюється підтримка ОСББ за умови участі в програмі «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» шляхом відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки у розмірі 3-10%.

Операторами Програми є: ВАТ «Ощадбанк». АБ «Укргазбанк», АТ «КРЕДОБАНК». Такий механізм запровадили вперше в Україні у межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки.

У 2021 році вже 8 ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», компенсували 308 тис грн з обласного бюджету на відшкодування частини відсоткової ставки за отриманими кредитами.

«Запрошуємо ОСББ брати участь в програмах підвищення енергоефективності та енергомодернізовувати житлові будинки», – додали у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА.