k2FtbBdWr1

Львівська ОДА вкотре наголошує на необхідності створення служб у справах дітей у громадах

Питання створення підрозділів служби у справах дітей в районах та громадах Львівщини порушили сьогодні в межах наради з головами райдержадміністрацій, районних рад та територіальних громад.

Як розповів начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис

Львівщина одна з лідерів в реалізації ДІ-реформи. Разом з цим показник створення підрозділів служби у справах дітей в районах та громадах Львівщини на сьогодні становить трохи більше ніж 50%.

«Станом на сьогодні у 73 громадах створено 47 служб, або ж призначені відповідні працівники. Відтак у 26 громадах людей відповідальних за цей напрямок немає взагалі. І це є неприпустимим»,-  зазначив Володимир Лис.

Керівник Служби у справах дітей наголосив, що з  1 липня відповідно до чинного законодавства повинна запрацювати Національна соціальна сервісна служба.

«Відтак будуть розмежування повноважень. Наголошую, що не створення підрозділу чи не призначення працівника служби у територіальній громаді порушує систему захисту прав дитини. В такому випадку громада не може функціонувати як повноцінний орган опіки та піклування»,-  зазначив Володимир Лис.

Відсутність відповідного підрозділу чи відповідального працівника, як порушення прав дітей підтвердила і представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у західних областях Світлана Семчишин.

«В Конституції України чітко передбачено право на захист дітей і я хочу, щоб всі громади, які взяли на себе повноваження розуміли, що в них є обов’язки і відповідальність за порушення таких прав»,- наголосила Світлана Семчишин.

Нагадаємо, що до 1 липня з району мають забезпечити  передачу  електронного банку даних дітей до територіальних громад, а також забезпечити облік  дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. З цією метою мають бути створені відповідні підрозділи.

Територіальні громади повинні забезпечити роботу Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Окрім того, в ТГ мають забезпечити облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.