«Закордонні медики фіксують таке явище як лонгковід – частина пацієнтів, які перехворіли на коронавірус, залишаються кисневозалежними, у них спостерігають пневмофіброзні зміни в легеневій тканині. Такі пацієнти потребують подальшої реабілітації та обстеження», – розповіла експертка департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з пульмонології Надія Рудницька.
Вона зазначила, що незважаючи на те, що в Україні знижуються показники захворюваності на ковід, у світі все ж за останню добу зареєстровано близько 385 тисяч нових випадків. Найвищі показники в Колумбії, Індії, Росії, з країн Європи – у Великобританії та Іспанії.
«Ми зобов’язані заради власної безпеки і надалі дотримуватися основних карантинних обмежень, а саме – носити маску, дотримуватися дистанції, дезінфекувати і мити руки. Але максимально захиститися від важких наслідків хвороби нам допоможе лише щеплення. Вакцинація не виключає ризик захворіти, проте зменшує імовірність важкого перебігу хвороби та посковідної реабілітації», – наголосила Надія Рудницька.