Кожна людина має право на рівний доступ до безпечного житла: відбулась онлайн-нарада з представниками ООН

Сьогодні, 8 жовтня, відбувся онлайн-захід стосовно доступу до соціального житла вразливих груп населення. Zoom-нараду провели за участі спеціального доповідача ООН з права на належне житло пана Балакрішнана Роджагопала.

Від Львівської облдержадміністрації долучились до наради начальник служби у справах дітей Володимир Лис та заступник Роман Хлопецький.

Отож, учасники заходу дискутували щодо покращення доступу до соціального житла вразливих груп населення в Україні.

Моніторингова місія ООН з прав людини в України втілює мандат Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо захисту і дотримання прав людини в усьому світі. Зокрема серед таких прав є право на рівний доступ до належного, доступного та безпечного житла.

Під час заходу був презентований огляд міжнародних стандартів та кращих світових практик формування державної політики щодо забезпечення соціальним житлом найуразливіших груп населення, а учасники заходу змогли взяти участь в обговоренні ситуації із доступом до соціального житла в Україні.

Також під час заходу учасники презентували кілька напрацювань на такі теми:

1. презентація Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України щодо доступу внутрішньо переміщених осіб до соціального житла;
  2. презентація Урядової Уповноваженої з питань прав осіб з інвалідністю пані Тетяни Баранцової щодо доступу до соціального житла осіб з інвалідністю в Україні;
  3. презентація Спеціального доповідача ООН з права на належне житло, пана Балакрішнана Раджагопала, щодо міжнародних стандартів та кращих практик у реалізації політики доступу до соціального житла;

Наприкінці представники громадянського суспільства, які працюють у сфері забезпечення прав різних вразливих груп населення (бездомні особи, роми, ВПО тощо) відтворили власні презентації.

В заході взяли участь представники центральних органів державної влади, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, та громадянського суспільства.