k2FtbBdWr1

У Львівській філармонії назвали переможців Всеукраїнського композиторського конкурсу імені М. Скорика

Сьогодні, 8 жовтня, під час концерту 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львівській національній філармонії оголосили лауреатів першої премії. 

Переможцями стали: Лауреат Максим Коломієць та Дипломанти Надія Курінна та Євген Петров.

Відвідав Міжнародний фестиваль сучасної музики також голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

“Мирослав Скорик вершив українську музичну історію протягом десятиліть. Настав час і нам творити історію, якою пишався б Маестро. Сьогодні усі ми маємо перед ним обов’язок – віддати йому належну шану. За останні 2 роки нам вже вдалося здійснити кілька важливих проєктів для вшанування пам’яті Мирослава Скорика. Зокрема, віднедавна Львівська національна філармонія гордо носить його ім’я, а на могилі Маестро на Личакові встановили пам’ятник. Наступним важливим кроком стало започаткування цього композиторського конкурсу, який покликаний підтримувати та популяризувати симфонічну творчість молодих українських композиторів, зберігати та розвивати традиції національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик.  Переконаний, що сьогодні молоді композитори, котрі взяли участь у конкурсі, гідно продовжуватимуть ці найкращі музичні традиції”, – наголосив Максим Козицький.

На конкурс подали 36 симфонічних партитур від 32 молодих українських композиторів. Усі вони з різних міст України. Львів на конкурсі представили три композитори. Цікаво, що конкурс є анонімним, отже всі партитури були подані без зазначення прізвища та імені композитора, натомість у них повинні бути вказані спеціальні символи: слово, словосполучення або цифровий код.

На початку вересня журі визначили 5 творів, які пройшли в другий тур: “0101”, “Джерело”, “Спалах”, “Solar angel”, “Zja Va”. За результатами другого туру визначили трьох переможців – Лауреата конкурсу та двох Дипломантів, для яких передбачили грошові винагороди.

Подані музичні доробки композиторів оцінювали за шістьма критеріями: Композиторська професійна майстерність, якість нотного запису, ідея, концепція і форма, майстерність володіння оркестровим письмом, прояв композиторської індивідуальності, елементи новаторства.

До складу міжнародного журі конкурсу увійшли композитори та музикознавці як України, так і Польщі. Серед них: Євген Станкович (голова журі), Віктор Камінський, Олександр Щетинський, Богдан Сегін, Ірина Тукова, Єжи Корновіч, Вінсент Козловський.

Свій твір лауреат I премії виконає під час закриття 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», яке відбудеться 10 жовтня. Композиції інших двох лауреатів лунатимуть впродовж цього концертного сезону у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика.

Конкурс організовує і проводить КЗ ЛОР «Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика» у співпраці з Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнер Конкурсу – Львівська організація Національної Спілки композиторів України (ЛОНСКУ).

Нагадуємо, що Конкурс започаткували у Львові цього року і присвятили пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Головним завданням Конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової генерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. Конкурс відбуватиметься раз на два роки.