k2FtbBdWr1

Кроки для старост 2021 – триває відбір учасників до нової навчальної програми від U-LEAD

Програма «U-Lead з Європою» оголосила відбір учасників нової навчальної програми «Кроки для старост 2021». Програма розроблена з метою допомогти старостам громад ефективно виконувати повноваження, передбачені оновленим законодавством. 

Навчання передбачає:

  • Аналіз законодавства для ефективної роботи старост.
  • Роботу в мінігрупах над вирішенням практичних кейсів.
  • Онлайн-візити до успішних старостинських округів.
  • Нетворкінг та співпрацю з колегами-старостами зі всієї України.

Тривалість навчання: сім тижнів, починаючи з 27 вересня 2021 року.

Щоб взяти участь необхідно:

  1. Завантажити анкету за посиланням: https://bit.ly/37ofJ4V
  2. Заповнити та надіслати її на електронну адресу regops.u-lead@giz.de (в темі повідомлення потрібно вказати назву вашої громади та область)

Термін подачі заявок: до 27 серпня 2021 року, 18:00.

Усі заходи проводитимуться онлайн та є безкоштовними для учасників.

За словами заступника директора департаменту економічної політики ЛОДА Вадима Табакери новий Закон щодо розвитку інституту старост врегульовує питання діяльності старост та чітко окреслює сферу їх повноважень на місцях. Староста на сьогодні, окрім адміністративних послуг, здійснення окремих нотаріальних дій, також має право виступати на пленарних засіданнях ради, засіданнях її постійних комісій та виконавчого комітету з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного старостинського округу.

«Староста має забезпечувати активізацію мешканців щодо вирішення проблематики місцевого значення і відстоювати інтереси відповідного старостинського округу в громаді. Тому для них необхідне чітке розуміння як працювати ефективно, щоб забезпечити потреби мешканців відповідного округу» – зазначив Вадим Табакера.

Нагадаємо, 29 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» № 1638-IX, який парламент ухвалив 14 липня 2021 року. (https://loda.gov.ua/news?id=60937)