k2FtbBdWr1

Ламінування документів: за і проти

Чинне законодавство не забороняє ламінування документів, хоча й зобов’язує державні структури й організації працювати виключно з оригіналами документів, а коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність.

Також на деяких документах є спеціальні штампи або відмітки, наприклад, штамп апостиль, який визнаний в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції і є універсальним для кожної з них. Ставлять апостиль, наприклад, на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. Якщо ваші документи заламіновані, то поставити цей штамп просто неможливо.

Під час перетину кордону міграційна служба також може перевірити відповідні документи – якщо вони ламіновані, то у вас точно попросять пред’явити інший, оригінальний документ. Тому не рекомендують ламінувати важливі документи, щоб вам не відмовили у їх прийнятті. Але це не стосується документів, які одразу виготовлені з полімеру: паспорт громадянина України у формі ID-картки; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія тощо.