k2FtbBdWr1

«Лідер» – це найкраще слово на Землі»: у Свіржі розпочався профільний табір для представників учнівського самоврядування

Навчальні фільми, тренінги, дискусії, уроки англійської мови, ватра, змагання – ці та інші заходи передбачили у програмі проведення літньої профільної школи лідерів учнівського самоврядування Львівщини.

Табір, у якому беруть участь майже сотня старшокласників, стартував у неділю.

«Ми живемо у новому світі, де ключову роль відіграють ідеї. Якщо у вас будуть хороші ідеї, ресурси для їх реалізації завжди знайдуться. Ми, звісно, будемо допомагати вам реалізовувати ваші ідеї. Творіть нові проекти, аби у наступному бюджетному році, який формується у листопаді-грудні, були враховані ваші пропозиції. Ті, що, на вашу думку, є потрібним вам і вашим ровесникам під час навчального процесу. Звісно, це велика відповідальність, але це також і можливість створити щось ефективне. Ви повинні мати свій добрий парламент, який зможе впливати на рішення, що стосуються середньої освіти. Ваш голос має бути почутим», – закликав підлітків на урочистому відкритті табору директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

В рамках табору для представників учнівського самоврядування учасників поділять на групи, кожна з яких працюватиме над певним проектом.

«Подібні табори роблять з окремо взятих індивідуумів монолітну команду. Впродовж цих днів на нас чекає багато навчання, відкриття нових площин для пізнання, але найважливіше, що на цій школі можна знайти, людей які йтимуть з вами впродовж років. Знайте, ці дні цінні не лише навчанням, а й можливістю зародження нової дружби, пошуком однодумців, новими ідеями, які допоможуть втілювати нові проекти», – зазначила координатор обласного учнівського парламенту Катерина-Анастасія Шевчук.

До участі у таборі запросили по одному представнику учнівського самоврядування  від територіальної громади, районного центру та парламенту Львова.

«Для дітей підготували насичену навчальну програму, яка допоможе їм покращити свої знання і навички у різних галузях. Лектори та наставники розповідатимуть про маніпуляцію масами, політичну активність, формування громадської думки, практичну демократію. Також передбачені уроки ІТ для початківців, тренінги з teambuilding, медіаграмотності, написання проектів. Всі ці знання потрібні для оформлення та презентації своїх ідей, аби вони мали шанс на фінансування та втілення», – наголосив керівник “Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді” Святослав Опенько.

Учасників табору поділять на групи, кожна з яких працюватиме над певним проектом.

«Дуже цікаво взяти участь у цьому таборі, адже старші колеги багато розповідали про нього. Я вперше на таборі, надзвичайно подобається, що тут всі дуже ініціативні. Тут багато роботи в різних командах. Лідерство насправді є дуже різним. Можна взяти на себе всю ініціативу і все робити самому, а можна розподілити ролі і командно йти до мети. Це різне лідерство. Розкрити потенціал інших людей це теж відповідальність лідера. Розвивати отаке розумне лідерство вкрай важливо, адже командна робота в сучасному світі дає вищі результати», – поділилась учениця львівської гімназії «Престиж» Софія Жестокова.

Табір триватиме впродовж п’яти днів, а наприкінці табору кожна команда презентуватиме свій проект і захищатиме його.