Сьогодні у Львові відбувся благодійний вечір «Творимо Музей Голодомору разом». Захід став стартом–презентацією фандрейзингової кампанії Фонду Музею Голодомору та Канадсько-Української Фундації.
Її мета – фінансово та інформаційно забезпечити реалізацію проєкту в частині створення та втілення експозиції Музею, облаштування внутрішнього простору та заснування ендавмент-фонду для сталого розвитку Музею у майбутньому.
Національний музей Голодомору – науковий центр та живий меморіал жертвам Голодомору, який, як зазначили в межах заходу, надихатиме українців у всьому світі, міжнародну спільноту та її лідерів на утвердження свободи та гідності, протистояння нетерпимості, запобігання геноциду та забезпечення прав людини.
Участь у заході взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький. Він наголосив, що Музей стане першим новітнім цілісним Музеєм Голодомору у світі та прикладом співпраці між державою та благодійниками. Відтак, закликав кожного долучитись до проєкту.
«Коли ми говоримо про Голодомор, ми говоримо про одну з найбільших трагедій в історії Українського народу та одну з найстрашніших трагедій в людській історії. Внаслідок Голодомору Україна втратила майже 5 мільйонів своїх синів та доньок. І ми-українці не маємо права забувати про це. Та більше цього, ті знання, свідчення очевидців, які на власні очі бачили ті жахіття, докази нелюдського злочину маємо передати наступним генераціям українців. Музей, який за кілька років постане на дніпровських схилах розповідатиме не лише історію злочину проти Української нації, а й буде свідченням сили та гідності українців у багаторічній боротьбі за життя у власній державі. Наголошую, що цей музей стане першим новітнім цілісним Музеєм Голодомору у світі. Переймаючи досвід відомих світових музеїв, Музей Голодомору стане прикладом співпраці між державою та благодійниками. Тому участь у цьому проєкті не лише данина пам’яті мільйонам невинно закатованих українців, але й ваш внесок у державотворчі процеси української держави. Закликаю кожного долучитися до його реалізації, щоб завдяки вам проросло зерно правди про страшні події Голодомору», – зазначив очільник області.
Долучитися до проєкту з будівництва музею можна через низку фандрейзингових проєктів Фонду Музею Голодомору. Це благодійницькі пакети «Співтворці, партнери, друзі», «Приятелі музею». А також краудфандингова платформа «Зерна правди». Тут кожен благодійний внесок дає змогу проростити зернину з конкретним іменем жертви Голодомору з Мартиролога, складеного у 2008-2010 роках у межах унікального проєкту «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні».
Організатори зазначають, що саме Львівщина сьогодні дала старт великому благодійному марафону, спрямованому на реалізацію проєкту зі створення Музею Голодомору. І найближчим часом до цієї ініціативи доєднається вся Україна.
Експозиція Музею створюється українськими музеологами, істориками та фахівцями з інших суміжних дисциплін. За дизайн-проєкт експозиції відповідають всесвітньовідомі дизайнерські компанії: Haley Sharpe Design Ltd (Канада- Велика Британія) та Nizio Design International (Польща).
Сучасна експозиція за міжнародними стандартами розповідатиме про передумови та причини геноциду українського народу, механізм його вчинення, стратегії виживання та наслідки, персональні виміри злочину, міжнародне визнання Голодомору тощо. Дискурс основної експозиції розгортатиметься у людському вимірі. Усна історія, що є основним джерелом відомостей про історію геноциду українського народу – Голодомор 1932-33 років, стане одним з головних засобів формування експозиції.
Відвідувачі музею матимуть доступ до джерельної бази, архівних матеріалів, які стосуватимуться не лише 1932-33 років, а й розкриватимуть процес підготовки комуністичного режиму до геноциду українського народу та тривалий процес «замовчування» злочину й дегуманізації жертв Голодомору.
Завершити Проєкт та відкрити для відвідувачів основну експозицію новозбудованого сучасного Музею планують у 2023 році з нагоди 90-х роковин Голодомору.