Нещодавно Уряд подав до Парламенту проект Закону України про Державний бюджет на 2022 рік. Окрім іншого, цим законом затверджуватимуться обсяги дотацій по усіх місцевих бюджетах. Нагадаємо, базова дотація (кошти місцевим бюджетам з державного) для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн, реверсна (кошти до держбюджету з місцевих) – 873 млн грн.
Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, вказані обсяги для місцевих бюджетів могли б бути значно сприятливішими.
«Відповідно до проєкту Держбюджету на 2022 рік, який Уряд уже подав до Верховної Ради, базова дотація – а це кошти місцевим бюджетам з державного – для Львівщини становитиме 1 млрд 130 млн грн. У цей час до держбюджету з місцевих (реверсна дотація) – передбачається передати 873 млн гривень.
Проте, якщо у проєкті закону про Держбюджет врахувати показники громади Києва, для Львівщини фінансовий ресурс дотацій збільшиться на 709 млн грн!
Громади нашої області є різні за спроможністю, але всі вони, в тому числі Львів, потребують цих, фактично, власноруч зароблених грошей для зменшення дефіцитів бюджету, розвитку та підвищення рівня життя людей. Тому питання базової та реверсної дотацій для громад Львівщини є дуже важливим, і ми офіційно звертаємося до Офісу Президента врахувати показники Києва у бюджетному вирівнюванні в проєкті Держбюджету-2022, а саме ініціювати внесення змін до Бюджетного кодексу України та доручити уряду в процесі доопрацювання проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2022 рік” внести зміни до формульної методики обрахунку обсягів базової та реверсної дотацій, врахувавши у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів показники м. Києва», – пояснив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
«За підрахунками департаменту, навіть за існуючих нормативів зарахування податку на доходи фізичних осіб (до бюджету м. Києва його надходить 40 відсотків, тоді як до інших місцевих бюджетів – 60 відсотків), врахування показників бюджету столиці у вирівнюванні фінансової спроможності місцевих бюджетів на 2022 рік мало б своїм результатом збільшення обсягів базової дотації регіонам на 7,2 млрд грн (44 відсотки) та зменшення обсягів реверсної дотації за ними на 3,0 млрд грн (28 відсотків). Цей додатковий ресурс дозволив би суттєво покращити можливості балансування місцевих бюджетів та мінімізувати їх дефіцити. Натомість, з бюджету м. Києва вилучалася б реверсна дотація в сумі 7,9 млрд гривень» – розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.