k2FtbBdWr1

Львівська районна військова адміністрація інформує про правила гасіння пожеж

Що таке пожежа?
Усюди, де є умови виникнення горіння (в населеному пункті, в лісі, на підприємстві, в офісі і житловому будинку), може статися пожежа — неконтрольований процес горіння, який загрожує життю людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності.

Засоби гасіння пожеж.
Найчастіше пожежі гасять водою. Для цього найкраще підходить звичайне або пожежне відро.
Відро треба заповнити на дві третини. Відтак, узявшись однією рукою за дно, а другою за його верхню частину, вихлюпнути воду в напрямку вогню.
Якщо ж загорівся електроприлад (наприклад, телевізор), його не можна одразу гасити водою. Це призведе до ураження електричним струмом. Треба спочатку від’єднати електроприлад від напруги, узявшись за вилку рукою, обмотаною сухою тканиною, або вимкнути електрику на щитку.
Легкозаймисті рідини (наприклад, бензин) також не можна заливати водою. Вони легші за воду, і якщо на рідину вилити воду, вона спливе на поверхню і продовжуватиме горіти, поширившись по всій поверхні.
Вогонь можна загасити, засипавши землею, піском, або ж навіть пральним порошком. Спочатку треба засипати краї, а потім — середину.
Найефективнішим із первинних засобів пожежогасіння є вогнегасник.
Вогнегасники бувають трьох типів: пінні, порошкові і вуглекислотні.
Пінний вогнегасник використовують для гасіння горючих матеріалів та легкозаймистих рідин. Але пінним вогнегасником не можна гасити електроприлади під напругою, та й речі, які загасили піною, доведеться викинути.
А от вуглекислотним чи порошковим вогнегасником можна загасити будь-яку пожежу.
Коли відкривається вентиль вуглекислотного вогнегасника, з нього подається заморожений вуглекислий газ (у вигляді снігових пластівців). Намагайтеся не торкатися розтруба, тому що він охолоджується до — 70°С.
Використовуючи порошковий вогнегасник, слід затримати дихання, бо порошковим пилом можна отруїтися.
На кожному вогнегаснику є інструкція, як ним користуватися.
 Якщо ви бачите, що не можете впоратися з вогнем самостійно, телефонуйте за номером 101.