Максим Козицький повідомив про ситуацію на Львівщині після першої доби ворожих дій з боку противника

У Львівській області за ніч кілька разів лунали сирени. Причиною стало те, що зі сторони Білорусі противник піднімав у повітря свої літаки. Була загроза удару по об’єктах критичної інфраструктури Львова, зокрема Міжнародного аеропорту.

Упродовж дня, 25 лютого, в місті також лунатимуть сирени. Про це під час брифінгу повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«До правоохоронних органів надходять багато повідомлень щодо підозрілих осіб чи транспортних засобів. Наші силові структури оперативно відпрацьовують інформацію. Однак, станом на ніч, що минула та на ранок сьогоднішнього дня екстрених випадків (пострілів), пов’язаних з військовими діями не було. Наразі в повітрі області зафіксовані безпілотники та розвідувальна техніка, які відпрацьовують простір над кордоном та нашими військовими частинами.  Про усі подальші дії ми обов’язково будемо повідомляти населення», – поінформував Максим Козицький.

Наразі в області посилено працюють над збільшенням кількості резервістів в підрозділи тероборони. Громадяни, які мають бойовий досвід чи підпадають під першу та другу хвилі будуть піддаватись мобілізації першочергово.

«Запрошую усіх стати на захист свого краю і записуватись у територіальну оборону. Це першочергове завдання кожного свідомого громадянина. Наразі в посиленому режимі працює оборонний Штаб, Академія сухопутних військ, розвідка, а також добровольці. Львівщина повинна бути готовою до будь-якого розвитку подій», – додав очільник ОДА.

На Львівщину продовжують прибувати тимчасово переміщені особи. Для цього на Арені Львів розгорнули спеціальний центр. Якщо говорити про організовані групи переселенців від адміністрацій інших областей, то будуть розселяти близько 230 осіб.

«Чекаємо зараз на прибуття дітей з Луганської та Донецької областей, наприклад має приїхати 41 дитина з Сіверодонецька. Станом на зараз проблем з розселенням у Львівській області немає. Однак є напруження на кордоні, у зв’язку з загальної мобілізацією. На пунктах пропуску спостерігають черги», – зазначив голова облдержадміністрації.

В межах міста та області також працюють 7 центрів гуманітарної допомоги. Небайдужих просять допомогти зібрати речі першої необхідності: матраци, ковдри, спальні мішки, подушки, постільна білизна, одяг, продукти харчування та засоби гігієни, медичні засоби (антисептики, маски), посуд, свічки та ліхтарики.

У Львові здати речі можна на вул. Коперника, 17. У Трускавці на Бориславській, 1 (Народний Дім). Місто Золочів – вулиця Чорновола, 3 (Золочівський РДА, актова зала). Місто Самбір – вулиця Мазепи, 8 (1-ий поверх). Місто Сокаль – вулиця Шептицького, 26. Місто Яворів – вулиця Маковея, 62 (Територія Кен-Пак). Стрийський район село Слобідка – вулиця Колеси, 6.