Максим Козицький привітав учасників ювілейного Міжнародного фестивалю фольклору «Етновир»

Сьогодні, 20 серпня, на території палацу Потоцьких стартував 10-й ювілейний Міжнародний фестиваль фольклору «Етновир».

Учасників фестивалю привітав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

“Дуже тішить, що Львівщина знову може приймати гостей з різних країн. Адже фестиваль «Етновир» – це міжнародний захід, завдяки якому львів’яни та гості міста мають змогу знайомитися з культурним багатством багатьох країн світу. Це дуже важливо, адже Україна – це багатонаціональна країна, а Львів – багатонаціональне місто. Фестиваль фольклору «Етновир» вже 10-й рік поспіль залишається однією з головних подій святкування Дня Незалежності України у Львові. Бо незалежність – це насамперед право на свою самобутність. А наша традиційна культура – це і є наша самобутність. Наш унікальний фольклор: мова, звичаї, пісня, музика, танці, вбрання – усе це наша ідентичність. І це не просто наше минуле. У цьому – наше найбільше багатство і основа нашої незалежності”, – зазначив очільник області.

Також він наголосив, що культура завжди була містком єднання і майданчиком для створення добрих відносин між народами.

“Завдяки таким фестивалям, ми не лише зберігаємо нашу культуру, а й ділимося нею з усім світом. Натомість своє фольклорне розмаїття привозять до нашого Львова безліч країн. Тож вітаю усіх присутніх – усіх учасників фестивалю, а особливо наших закордонних гостей! Давайте ділитися культурою, бо це одна з тих безцінних речей, якою ділишся і не біднієш”, – додав Максим Козицький.

В межах фестивалю відбудуться виняткові виступи ансамблів, паради учасників головними вулицями міста, показ народних костюмів, вечори дружби й танцювальні майстер-класи.

Цьогоріч на «Етновир» запрошені танцювальні міжнародні колективи з Чорногорії, Сербії, Туреччини, Венесуели й Таїті. Усі вони готують дивовижні хореографічні виступи, покази унікальних національних костюмів і сувеніри своїх країни.

Хедлайнером другого фестивального дня, 21 серпня, стане легендарний хор ім. Г. Верьовки. Вони виступатимуть в супроводі живого оркестру і танцювальної групи.

Фестиваль «Етновир» відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF®) при ЮНЕСКО.

Початок концертних програм – щодня о 18:00. Вхід на всі події фестивалю вільний.

Ознайомитися з програмою можна на сайті фестивалю.