Сьогодні, 4 червня, голова Львівської ОДА Максим Козицький зустрівся з Віце-маршалком Люблінського воєводства Збігнєвим Войцеховським. Сторони обговорили низку питань в різних галузях, які потребують спільного вирішення.

Як йшлося під час зустрічі сьогодні потрібно докласти максимум зусиль для того, щоб Транскордонна Асоціація «Єврорегіон Розточчя», була включена до стратегічних документів програми Європейського Союзу з підтримки прикордонних територій своїх та суміжних країн та міжрегіонального співробітництва INTERREG.

Транскордонна Асоціація, як нова ініціатива, буде хорошим інструментом для пошуку та залучення додаткових джерел фінансування для реалізації спільних проєктів. Серед них:  проєкти спрямовані на розв’язання екологічних проблем, розбудову туристичної інфраструктури, збереження історико-культурної спадщини Розточчя, обмін досвідом в галузях медицини, освіти, молодіжної політики, спорту тощо.

Також важливими є затвердження оновленої Стратегії транскордонного співробітництва для Люблінського, Підкарпатського воєводства, Львівської, Волинської областей та Брестської області на 2021-2027 роки. У зв’язку із завершенням територіальної реформи наголосили на необхідності актуалізації Асоціації «Єврорегіон Буг». Це полегшить процес участі територій у проєктах Асоціації.

Гість поділився досвідом Польщі у вугільній галузі, сторони обговорили політику справедливої трансформації галузі та питання європейських транспортних коридорів.

Поспілкувались і про започаткування традиції проведення ярмарків, які б стали платформою для підприємців-локальних виробників з різних сфер для обміну контактами, налагодження зв’язків, та надалі, спільних проєктів.

Очільник області запропонував створити платформу для обговорення важливих історичних питань на професійному рівні.