k2FtbBdWr1

У Львові триває перший в Україні сертифікаційний навчальний курс методики “CivicLab” для фахівців

Львівська облдержадміністрація спільно з Офісом Ради Європи проводять перший в Україні сертифікаційний навчальний курс «Фахівець (чиня) CivicLab». Захід відбувається у рамках проєкту «Зміцнення громадської думки у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Методика CivicLab є інноваційною. Саме Львівщина стала першим регіоном, де її впроваджуватимуть. Основним завданням є захист прав і свобод громадян на участь в процесі ухвалення ефективних управлінських рішень. Цей проєкт розробили задля сталого розвитку громад.

«Для Львівської ОДА важливо покращувати публічне врядування, надавати якісніші публічні послуги як громадам, так і всім жителям Львівщини. Зараз ми відчуваємо відповідальність і водночас вдячність за, те що Львівська облдержадміністрація одна з перших в Україні запропонує нові інструменти взаємодії зі суспільством. Методика допоможе покращити процес ухвалення стратегічних рішень, зробити їх якісний моніторинг, щоб ці рішення виконували належним чином. Сподіваємось, що взаємодія з громадськістю удосконалить публічне врядування і якість життя на Львівщині», – заступник голови облдержадміністрації Олександр Кулепін.

Серед учасників тренінгу – представники Львівської ОДА, Львівської ОР, районних держадміністрацій та територіальних громад.

CivicLab сприятиме зниженню конфліктних ситуацій в суспільстві, що виникають внаслідок одноосібного ухвалення та формального впровадження рішень органами влади без врахування думки громади. А це, своєю чергою, дозволить підвищити рівень довіри суспільства до органів влади, щоб формувати активну громаду, яка нестиме відповідальність за свої рішення.

Навчальний курс містить декілька сесій і триватиме він до 18 червня.