Сьогодні, 14 липня, в межах робочої поїздки Міністра соціальної політики України на Львівщину, відбулась селекторна нарада Марини Лазебної з головами громад та райдержадміністрацій Львівської області.

«На порядку денному в мене є три питання до громад: чи готові громади працювати з населенням, чи громади опікуються і вже готові реалізовувати політику щодо захисту прав дітей, і третє – чи є в громадах фахівці із соціальної роботи, які проводять роботу з сім’ями, які зокрема опинилися в складних життєвих обставинах», – зазначила Міністерка.

Марина Лазебна окреслила окремі соціальні показники по Львівщині. Як вона зазначила усі 40 громад із Львівщини, які були включені до програми технічного оснащення в межах проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», яка реалізується Урядом України з разом зі Світовим банком, організували фронт-офіси, де здійснюється прийом документів щодо надання адміністративних послуг соціального характеру, 63 % з цих громад – ввели фахівців із соціальної роботи і 75% – створили Службу у справах дітей.

«35 територіальних громад Львівської області з місцевого бюджету фінансують видатки на організацію надання соціальних послуг мешканців. Ми розуміємо, що 2021 – це перехідний рік, але безумовно всі громади повинні розуміти, що закладення коштів у ваших місцевих бюджетах на соціальні послуги, на різні соціальні програми, які ви можете самостійно впроваджувати, це надпріортитетне завдання»,- наголосила Міністерка.

Як вона зазначила разом з тим в області є громади де відсутні Служби у справах дітей, бракує фахівців із соціальної роботи, відсутні суб’єкти надання соціальних послуг тощо. Відтак, у цьому напрямку потрібно активно працювати. Своєю чергою Міністерство готове надавати усю необхідну підтримку та допомогу.

Також Марина Лазебна відзначила, що Львівщина на відмінно впоралась із забезпеченням організації процесу по прийому документів, зокрема на державні соцдопомоги, пільги та субсидії, в кожній територіальній громаді.

В межах зустрічі представили основні завдання новоствореного органу – Національної соціальної сервісної служби. Також з керівниками громад та територій обговорили питання належного перепризначення субсидій для мешканців області та питання державної субвенції на закупівлю житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.