За ініціативи громадської організації «Фундація «Андрей» та фінансової підтримки Львівської облдержадміністрації у Трускавці відбудеться відзначення 130-річчя від заснування музичного товариства «Львівський Боян».

У неділю, 29 серпня, о 18:00 год у храмі Покрови Пресвятої Богородиці (м. Трускавець) відвідувачам заходу представлять мистецько-концертну програму «… ЩОБ СЛУЖИТИ РОЗВОЄВІ НАШОЇ СПІВОЧОЇ КУЛЬТУРИ»: виступатимуть солісти, камерний оркестр, хор, а також Заслужена академічна капела України «Трембіта».

Довідково: музичне товариство «Львівський Боян» створили студентські хори під керівництвом Остапа Нижанківського.

Засновниками товариства стали відомі особистості: композитор, диригент, політичний і громадський діяч Анатоль Вахнянин, подружжя етнографа Володимира і діячки жіночого руху в Галичині Герміни Шухевич, дружина радника двору і політичного діяча Олександра Барвінського – Євгенія Барвінська, адвокат Стефан Федак, філолог Олександр Колесса, подружжя піаністки і письменниці Олесі Бажанської та адвоката Лонгина Озаркевича, інженер Роман Ганінчак.

Створення товариства спричинило заснування його філій у містах Галичини і Буковини – процес, який найактивніше тривав протягом останньої декади ХІХ – початку XX ст. У  1903 р. на базі “Боянів” було утворено Союз співацьких і музичних товариств (від 1907 р. Музичне товариство  ім. М.Лисенка).

Тоді ж на базі Товариства заснували й Вищий музичний інститут ім. М. Лисенка, який опікувався фаховою музичною освітою, будучи поряд із Таємним українським університетом у 20-х рр. XX ст. і Греко-католицькою Богословською академією у Львові в 30-х рр. XX ст. єдиними суто українськими навчальними закладами вищого типу в  Галичині зазначеного періоду.