k2FtbBdWr1

«В зоні ризику – молодь, вагітні та діти», – Орест Чемерис про останню хвилю захворюваності на ковід

Епідситуація в області є складною, протягом останніх двох тижнів навантаження зростає. На Львівщині утримуються високі показники виявлення захворюваності на ковід та госпіталізацій. Про те, наскільки ситуація в області є тривожною, розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис в ефірі програми «Червона зона».

«Ця хвиля захворюваності є найважчою з усіх попередніх. Щоденно з ковідом госпіталізують 280-385 пацієнтів, за останніх три дні щодоби фіксуємо 35-50 летальних випадків.

Тривожними тенденціями цієї хвилі є те, що коронавірус все частіше вражає молодих людей віку 30+, вагітних жінок та дітей. Зараз на Львівщині є 37 вагітних хворих, у всіх – важкі пневмонії. Щодо дітей, то одночасно на лікуванні в «ОХМАТДИТІ» перебуває 40 дітей – це найбільше за весь час пандемії», – пояснив Орест Чемерис.

«Чого  очікувати далі, залежить тільки від нас усіх: наскільки сумлінно будемо дотримуватися карантину, і наскільки швидко зрозуміємо необхідність вакцинуватися», – наголосив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Він також додав, що люди віком 60+ та люди з супутніми захворюваннями – це пріоритетні групи населення, які мають бути вакциновані.

«Найбільші темпи вакцинальної кампанії ми відзначаємо з моменту прийняття обмежень для осіб, які невакциновані. А саме – рішення про обмеження роботи підприємців за умови роботи невакцинованих працівників», – зазначив Орест Чемерис.

«Міністерство охорони здоров’я надає нам всі необхідні рекомендації, роз’яснення, дорожні карти, ділиться успішними прикладами роботи в інших регіонах. Першочергові завдання, які поставлені перед департаментом охорони здоров’я обласної адміністрації – це нарощення темпів вакцинації та її доступність, а також збереження балансу – при великій кількості хворих на ковід забезпечити якісне надання медичної допомоги людям з іншими захворюваннями», – додав Орест Чемерис.

Пряму трансляцію програми «Червона зона» можна переглянути за посиланням.