k2FtbBdWr1

Мінфін: Цього року для забезпечення належного освітнього процесу виділили понад 100 млрд гривень

Цього року для забезпечення належного освітнього процесу та початку навчального року у закладах загальної середньої освіти у державному бюджеті виділили понад 100 млрд гривень. Про це повідомили у Міністерстві фінансів. 

Так, у державному бюджеті на 2021 рік передбачили 99,6 млрд гривень на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції.

Ці кошти передбачені для виплати у повному обсязі відповідно до нормативно встановлених розмірів заробітної плати для понад 480 тис. ставок учителів.

Також 1 млрд гривень спрямують на закупівлю ноутбуків для проведення вчителями дистанційних занять. За ці кошти засновники закладів освіти зможуть придбати майже 60 тис. ноутбуків. Окремо 1 млрд гривень передбачили на закупівлю сучасних меблів та засобів навчання для Нової української школи;

Ці ресурси засновники закладів освіти можуть спрямувати на придбання обладнання для 85,7 тис. класів початкової школи та 258 класів закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського інноваційного освітнього проєкту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти», в яких навчається понад 1,7 млн учнів.

  • 0,4 млрд гривень на підвищення кваліфікації близько 23 тис. учителів.
  • 1,0 млрд гривень на формування нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбарʼєрного) освітнього середовища у закладах загальної середньої освіти, реконструкцію та капітальний ремонт будівель у рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів».

За ці ресурси буде оновлено понад пів тисячі шкіл.

На сьогодні у місцевих бюджетах на умовах співфінансування вищезазначених програм передбачено ще понад 260 млн гривень.

  • 0,5 млрд гривень для надання якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами.

Ці кошти будуть спрямовані на надання освіти для понад 30 тис. дітей.

Окремо слід зазначити, що на рахунках місцевих бюджетів станом на 01.08.2021 залишок коштів освітньої субвенції становить 7,7 млрд гривень, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 0,3 млрд гривень.

Залишки коштів зазначених субвенцій можуть використовуватись органами місцевого самоврядування на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Отже, органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу. Адже Уряд турбується про те, щоб освітній процес був належно підкріплений фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати вчителям, оснащення закладів загальної середньої освіти сучасними засобами навчання та проходив у безпечних умовах у разі посилення карантинних заходів.