k2FtbBdWr1

«Мінімізатори створюють недобросовісну конкуренцію щодо сумлінних суб’єктів господарювання», – Андрій Годик

Сьогодні, 20 серпня, під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика відбулось чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Так, заслухали керівників підприємств, установ, організацій Дрогобицького району, які допустили порушення трудового законодавства щодо нарахування заробітної плати найманим працівникам нижче або на рівні законодавчо встановленого мінімального розміру.

Андрій Годик звернувся до суб’єктів господарювання та наголосив на необхідності дотримання умов чинного законодавства про працю. Зокрема, в частині належної реєстрації підприємницької діяльності, оформлення трудових відносин, дотримання соціальних гарантій з виплати заробітної плати. Адже саме ці чинники впливають на соціально-економічний розвиток територій та добробут громадян.

В межах заходу зазначили, що незадекларована праця не лише обмежує можливості проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, але й створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників.

Відтак, за результатами засідання комісії суб’єктам господарювання Дрогобицького району надали пропозиції щодо шляхів, механізмів та способів вирішення питань з легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Робота комісії триватиме і надалі. Матеріали комісійних обстежень, де вбачатимуть ознаки неоформлених трудових відносин, відсутність документів щодо державної реєстрації як суб’єкта господарювання та інших порушень законодавства про працю скеровуватимуть у правоохоронні та контролюючі органи.