k2FtbBdWr1

Мінцифри: уже понад 2,5 тисячі маленьких сіл вперше під’єднали до швидкісного інтернету

Програма «Інтернет-субвенція — оптичний інтернет у 3 тисячах сіл по всій Україні» — виконана наразі на 85%.

Про це в ефірі одного з телеканалів розповів Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«У рамках проекту Інтернет-субвенція вже під’єднано понад 2,5 тисячі маленьких сіл. Упродовж найближчих декількох тижнів плануємо виконати наше завдання — три тисячі сіл отримають доступ до оптичного інтернету. А це близько мільйона українців та понад 6000 різних соцоб’єктів. Цей проект значно наблизив нас до головної мети — забезпечити 95% населення швидкісним інтернетом», — сказав Михайло Федоров.

Понад 2,5 тисячі сіл — це близько 850 тисяч українців, 17 тисяч кілометрів оптичних мереж та 5950 соцзакладів, серед яких більше як 840 шкіл, 500 дитсадків, 1500 медзакладів, 1800 будинків культури, 780 бібліотек. Дізнатися про всіх провайдерів, результати замірів швидкості та перелік соцоб’єктів можна на публічному дашборді. Інформація оновлюється в режимі реального часу.

Як повідомили в управлінні з питань цифрового розвитку Львівської ОДА завдяки цьогорічній інтернет-сувенції 48 сіл у 22-х громадах підключили до якісного широкосмугового інтернету. Понад 10,5 тисяч жителів сіл Львівщини отримали можливість користуватися швидкісним інтернетом в населених пунктах, де його до цього не було. Загалом проклали оптичних мереж на майже 200 кілометрів та підключили 77 соціальних закладів.

Також цього року пришвидшився і розвиток мережі 4G. За словами Федорова, у 2021 році 3 мільйони українців вперше скористалися швидкісним мобільним інтернетом, а 8 мільйонів проапгрейдилися з 3G на 4G.