k2FtbBdWr1

“Ми проводимо вакцинацію не заради показників, а для того, щоб зберегти життя людей”, – Віктор Ляшко під час селектору з керівниками територіальних громад

Найбільше від Covid-19 страждають люди віком 60+. У 80% випадків від ковіду помирають люди саме цієї вікової категорії. Люди віком 50-64 роки потрапляють у лікарні у 46 разів частіше, якщо вони не мають базового курсу вакцинації (першого і другого щеплення). Люди віком 65+ без базового курсу щеплення – у 52 рази частіше.  

Про це на селекторній нараді з керівниками територіальних громад України наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він зазначив, що для збільшення кількості вакцинованих людей у старшій віковій категорії, МОЗ закликає керівників громад особисто підтримати вакцинальну кампанію, перш за все, інформаційно.

«Без підтримки саме керівників громад ми не справимось. Оскільки вас обрали люди на місцях, вони довіряють вашому слову і вашим порадам, ви перебуваєте у безпосередніх контактах з людьми. Станьте партнерами МОЗ і допоможіть збільшити кількість щеплених у віковій групі 60+.

В Україні двома дозами провакциновано майже 3 млн людей віком 60+. Це 37%. Для того, щоб знизити вплив Covid -19 на цю групу, треба провакцинувати хоча би 70%», – повідомив міністр.

У кожній громаді має бути визначений хоча би один день на тиждень, коли у конкретний час приїжджає мобільна бригада, для того, щоб люди похилого віку могли прийти та зробити щеплення.

Міністр попросив врахувати, що люди віком 60+ потребують особливої уваги – їм потрібно детально розповісти, як відбувається вакцинація, як працює пункт щеплення, які можуть бути наслідки вакцинації.

Також він повідомив, що зараз напрацьовується можливість, щоб люди віком 60+ могли витратити кошти за вакцинацію у межах програми «єПідтримка» на оплату комунальних послуг (світло та газопостачання).

«Тому просимо сконтактуватися з регіональними координаторами по вакцинації, чітко узгодити графіки приїзду мобільних бригад, прокомунікувати про це з людьми на місцях. Ми проводимо вакцинацію не для показників, а для того, щоб зберегти життя людей і позбавитися тих карантинних обмежень, які впливають на економіку і розвиток нашої країни та кожної громади зокрема», – зазначив Віктор Ляшко.

«Ключовим є саме інформування населення віком 60+ про роботу мобільних бригад, адже, як показують соціологічні дослідження, 25% таких людей не знають, де в їх місцевості є лікарня чи пункт вакцинації.

Усі вакцини, які використовують в Україні, є безпечними, ефективними та можуть використовуватися мобільними бригадами на виїздах», – зазначив Головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Як розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, у селекторі взяли участь керівники громад, де провакцинували менше ніж 20% людей віком 60+. Він повідомив, що на Львівщині з усіх 73-х територіальних громад, такий показник вакцинації зафіксовано у 14-ти громадах.

«Зараз департамент охорони здоров’я ЛОДА спільно з керівниками громад та регіональним координатором з вакцинації від коронавірусної інфекції, за дорученням міністра, розробляють тижневі графіки виїзду мобільних бригад у села, селища та маленькі міста. Таких бригад в області є 103. Графіки передаються до районних адміністрацій, де впорядковуються, і після цього затверджуються наказом департаменту охорони здоров’я. Відповідний наказ скеровують до закладів охорони здоров’я області, які повинні організувати роботу з виїзної вакцинації», – розповів Іван Собко.

Окрім того, як зазначив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, залучатимуть до вакцинації не лише мобільні бригади, а й працівників закладів охорони здоров’я, де облаштовані пункти щеплення.

«Мова йде про всі населені пункти, крім великих міст і тих, де працюють центри вакцинації. Виїзди будуть хоча би один раз в тиждень. Графіки виїздів передадуть керівникам громад і через них інформацію буде доведено до населення», – додав Олег Когут.

Spread the love