k2FtbBdWr1

На 18,3 % зросли надходження по ПДФО до обласного бюджету від початку року

Львівщина досягла  середньоукраїнської динаміки надходжень податку на доходи фізичних осіб – за підсумками п’яти місяців цього року надходження по податку зросли на 18,3 %. Основною причиною такого зростання у департаменті фінансів Львівської ОДА називають поступове послаблення карантинних обмежень.

«До карантину динаміка надходжень податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, по Львівщині була незмінно вищою від середніх показників по Україні. Більше того, наша область зазвичай перебувала серед лідерів за цим показником. Рік тому, від початку обмежень у зв’язку з поширенням коронавірусу, ситуація змінилася. Балансування на рівні загальнодержавної динаміки вже виглядало досягненням. А в перші місяці 2021 року відсоток зростання надходжень податку порівняно з минулим роком у нашій області незмінно поступався середньоукраїнському. Львівська область є прикордонною, тому значною мірою залежна від стану міжнародної торгівлі та співробітництва», – розповів директор департаменту фінансів Львівської ОДА Олег Демків.

Він також додав, що на динаміці ПДФО позначилися й провідні позиції області щодо розвитку малого і середнього бізнесу. Адже спрощена система оподаткування (за відсутності найманої праці) звільняє платників від сплати податку на доходи фізичних осіб. Відтак його надходження зменшуються, а поступлення єдиного податку (який сплачують представники малого і середнього бізнесу) – зростають. Так, за динамікою єдиного податку Львівщина станом на 1 червня – друга в Україні.