На актуальні запитання платників відповідали у Кам’янка-Бузькій ДПІ

У Кам’янка-Бузькій ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо ведення підприємницької діяльності та змін у податковому законодавстві.  На запитання платників відповідав начальник Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Тарас Печора..

Під час заходу платників цікавили питання сплати єдиного податку,  єдиного соціального внеску та використання РРО/ПРРО. Чимало питань було й щодо права на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання. Так, очільник ДПІ зазначив, що фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, зобов’язана подати до контролюючого органу разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи копії платіжних та розрахункових документів, зокрема, квитанції, фіскальні чеки, що ідентифікують надавача послуг і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача), а також копію договору з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення). Усе це необхідно подати до 31 грудня поточного року включно.

Багато запитань стосувалося оподаткування благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Також  кожного платника податків фахівець інформував про новий зручний застосунок від ДПС України «Моя податкова», який можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS. Частина сервісів застосунку доступні без ідентифікації: перевірка чека, пошук акцизної марки, дані з реєстру платників ПДВ, єдиного податку.  Інші сервіси доступні після ідентифікації будь-яким файловим КЕП або хмарним КЕП – ДіяПідпис, SmartID від Приватбанку та інші.