k2FtbBdWr1

На Львівщині ініціювали розробку комплексної профілактичної програми щодо протидії торгівлі людьми

Львівський державний університет внутрішніх справ, департамент міграційної поліції Національної поліції України та департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації уклали договір про співпрацю щодо протидії торгівлі людьми.

Основна мета цього документу – підготовка комплексної профілактичної програми міжвідомчої взаємодії підрозділів Національної поліції, науковців, освітян, соціальних працівників та громадськості щодо подолання ризиків та небезпек потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а також протидії цьому явищу.

У департаменті соцзахисту населення наголошують, що ця програма буде спрямована на підвищення рівня професійної підготовки поліцейських міграційної поліції та їх взаємодії з іншими суб’єктами протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції. Важливим напрямком співпраці є розширення доступу потерпілих від цього виду протиправних діянь до правової допомоги з урахуванням їхніх інтересів та отриманих психологічних травм.

Крім цього, передбачено запровадження ефективної превентивної політики щодо ідентифікації, підтвердження статусу та захисту потерпілих і жертв таких кримінальних правопорушень, а також створення для них безпечного життєвого середовища.

Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в напрямі протидії торгівлі людьми, адже департамент є координуючим органом у даній сфері у Львівській області. Відтак, департамент соціального захисту населення надаватиме консультаційну та інформаційну допомогу щодо вищезазначених питань та братиме участь в освітніх та науково-практичних заходах.