k2FtbBdWr1

На Львівщині стартувала жнивна кампанія

В області розпочали збирання ранніх зернових культур. Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.  Збирають озимий ячмінь, оскільки саме він достигає найшвидше серед зернових колосових культур.

Цьогоріч за всіма категоріями господарств Львівської області площа до обмолоту  становить – 486 тис га, з них: 315,3 тис га зернових культур та 171,7 тис га олійних  культур. З них ранні культури необхідно зібрати із площі 276,9 тис га. З цієї площі у сільськогосподарських підприємствах необхідно обмолотити  – 367,5 тис га, в тому числі  ранніх культур 168,4 тис га.

Станом на 16 липня за оперативною  інформацією районних державних адміністрацій аграрії Львівщини у сільськогосподарських підприємствах вже зібрали  озимий ячмінь на площі 11,3 тис га (61,6% до посіву), намолотили  70,6 тис тонн зерна. Середня урожайність зібраних площ складає 62,3 ц/га (+3,8 до минулого року).  До прикладу, на цю дату торік зібрали озимий ячмінь на площі 7,0 тис га (36,2%), намолотили 41,2 тис тонн.

«Дотримання оптимальних термінів при збиранні врожаю зернових культур є дуже важливим фактором для збереження вирощеного врожаю, недопущення втрат зерна та його якості. Адже необхідно не тільки обмолотити посіви, а потрібне зерно з відповідними до стандарту якісними характеристиками. А це означає, що зібране зерно  за необхідності висушити, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Довідково:

Серед зернових культу найшвидше дозріває ячмінь озимий. Його збирання ускладнюється ламкістю колоса, коротким оптимальним строком збирання (3‒5 днів).  Розпочинати збирання дозволяється за вологості зерна не більше 16‒18 %, про те найкраще ‒ у повній його стиглості.

Spread the love