k2FtbBdWr1

На Львівщині у шести громадах реалізують проєкт зі щеплення від COVID-19 літніх мешканців віддалених населених пунктів

Упродовж січня – березня 2022 року Міністерство охорони здоров’я України та Громадська спілка «Коаліція за вакцинацію», у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України, за підтримки Фундації «Кока-Кола» реалізують проєкт з вакцинації проти COVID-19 мешканців віддалених населених пунктів України.  

У межах проєкту «Транспортування мобільних бригад із вакцинації до пацієнтів у важкодоступних населених пунктах в Україні» мобільні бригади працюватимуть у семи західних областях України – Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській та Чернівецькій. Увага буде сконцентрована на населених пунктах, де показники охоплення вакцинацією серед людей у віці 60+ найнижчі.

У Львівській області проєкт охопить 6 територіальних громад та 97 населених пунктів, заплановано 91 виїзд у поточному місяці.

«На Львівщині виїзди здійснюватимуться у громади, де є віддалені населені пункти, а також, де зафіксували низький рівень охоплення вакцинацією – це Козівська, Журавненська, Сколівська, Східницька, Старосамбірська, Турківська територіальні громади. Якщо реалізація проєкту буде успішною, виїзди плануватимуть і в інші громади. Зі свого боку Львівська ОДА забезпечує організацію маршрутів, транспорт, вакцини та, власне мобільні бригади, які проводитимуть вакцинацію», – розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Як повідомив регіональний координатор з питань вакицнації від коронавірусної інфекції на Львівщині Олег Когут, зараз завершують останні приготування – підготовку транспортних засобів, які будуть залучені, визначення маршрутів. Завдяки участі «Коаліції за вакцинацію» залучать кошти на оплату пального та компенсацію роботи водіїв.

Графіки виїздів мобільних бригад в кожній області у межах проєкту з вакцинації проти COVID-19 мешканців віддалених населених пунктів України можна побачити тут

Як зазначають у МОЗ, проєкт має на меті захистити насамперед осіб віком від 60 років, які знаходяться в групі медичного ризику, маломобільних осіб та членів їхніх сімей. Очікується, що його реалізація допоможе наблизити рівні охоплення вакцинацією  проти COVID-19 осіб у віці 60+ у задіяних населених пунктах до показника не менш ніж 60%.