k2FtbBdWr1

На Львівщині відзначили ювілейну 80-ту річницю проголошення Акту відновлення української держави

Сьогодні, 30 червня, у Львові відбулися урочистості з нагоди 80-ї річниці проголошення Акту відновлення української держави.

Як і 80 років тому, сьогодні, біля будинку товариства «Просвіта» у Львові (площа Ринок, 10) зачитали витяг з Акту відновлення української держави.

«Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України. Організація Українських Націоналістів, яка під проводом її Творця й Вождя Євгена Коновальця вела в останніх десятиліттях кривавого московсько-большевицького поневолення завзяту боротьбу за свободу, взиває весь український нарід не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Українська Суверенна Держава. Суверенна Українська Влада запевнить українському народові лад та порядок, всесторонній розвиток усіх його сил та заспокоєння всіх його потреб. 2.На західних землях України твориться Українська Влада, яка підпорядкується Українському Національному Урядові, що створиться у столиці України — Києві з волі українського народу… Хай живе Суверенна Соборна Українська Держава…! Слава Україні! Героям Слава!»,- йдеться в тексті документу.

Опісля відбулося віче.

Зазначимо, що Акт відновлення Української Держави проголосили 30 червня 1941 року Українськими Національними Зборами з ініціативи Організації українських націоналістів революціонерів під проводом Степана Бандери. Це подія великого значення в історії українського народу та історії українського націоналістичного руху новітнього часу.