k2FtbBdWr1

На Львівщині вшанували пам’ять отця Михайла Вербицького

7 грудня, виповнюється 151 рік з дня смерті українського композитора, хорового диригента, священника УГКЦ, громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна» – отця Михайла Вербицького.

Зокрема, представники влади, духовенство та активна громадськість Львівщини поклали квіти до пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому. Опісля представники духовенства відслужили чин панахиди.

Традиційно, до заходів з вшанування пам’яті о. М. Вербицького долучились школярі Львівської державної комунальної середньої загальноосвітньої школи № 3.

 

Довідково:

Отець Михайло Вербицький народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз – Польща), у сім’ї священника.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55-ть років.

Похований в с. Млини Республіки Польща, неподалік дерев’яної церкви, в якій був парохом.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.