k2FtbBdWr1

Нові можливості індустріальних парків: що передбачають зміни до Закону

Президент України підписав зміни до Закону України «Про індустріальні парки». Законопроект спрямований на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках.

Як пояснюють у відділі інвестиційної політики департаменту економічної політики Львівської ОДА зміни матимуть значний вплив для підвищення конкурентоспроможності українських індустріальних парків серед світової бізнес-спільноти.

Так, до об’єктів, що можуть розміщуватися на території індустріального парку відтепер належать ще: акселератори, лабораторії з розвитку інноваційних технологій.

З метою стимулювання не сировинного експорту учасникам індустріальних парків надається компенсація відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності:

– від 15 % до 30 % експорту – відшкодування 30 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом;

– від 30 % до 50 % експорту – відшкодування 50 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом;

– більше 50 % експорту – відшкодування 50% загальної суми відсоткових платежів за кредитом;

– більше 70 % експорту – відшкодування 70 % загальної суми відсоткових платежів за кредитом.

Порядок компенсації учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від господарської діяльності встановлюється Кабінет Міністрів України.

Окрім цього, з метою стимулювання розвитку промислової інфраструктури індустріальних парків керуючим компаніям та учасникам індустріальних парків надається компенсація відсоткових ставок за кредитами на облаштування індустріальних парків.

Інвестиції учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснені протягом перших трьох років господарської діяльності в межах індустріального парку, підлягають частковій компенсації за рахунок коштів Державного бюджету України в обсязі, що залежить від частки експорту продукції власного виробництва в загальному обсязі доходів господарської діяльності.

«На території Львівської області зареєстровано 9 індустріальних парків, загальною площею 242 га, що дає величезні можливості для розвитку бізнесу. Нові законодавчі стимули зможуть забезпечити розвиток усіх індустріальних парків області на рівні з іноземними»-, зазначив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.