k2FtbBdWr1

На Львівщині визначили 95 ділянок для будівництва нового житла для вимушених переселенців

Від початку війни на Львівщину прибули понад 330 тисяч внутрішньо переміщених осіб, враховуючи людей, які за певний час виїхали за кордон. З цієї кількості близько 265 тисяч переселенців залишаються на території регіону. 

Про це під час підсумкового брифінгу розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Офіційно зареєстрованих ВПО в області – понад 190 тисяч осіб, з них 62 тисяч – це діти. Наразі більшість переселенців проживають у закладах соціальної сфери.

«У закладах освіти Львівщини зараз проживає близько 25 тисяч тимчасово переміщених осіб. На жаль, розпочати освітній процес у школах та дитсадочках, які зараз слугують прихистком для людей, важко. Якщо говорити про довгострокову перспективу, то Уряд України працює над процесом викупу квартир в забудовників. У Львівській області кількість таких квартир – 1221. Наразі триває питання погодження кінцевої ціни їхнього викупу», – повідомив очільник ЛОВА.

В області уже сформували перелік гуртожитків, санаторіїв, інтернатів та інших закладів соціальної сфери, де потрібні невеликі капіталовкладення, щоб люди могли проживати тривалий час.

«На Львівщині нарахували 156 об’єктів незавершеного будівництва (гуртожитки, санаторії, коледжі), в яких можна розміщувати переселенців. Для завершення будівництва таких об’єктів необхідно 1,8 мільярда гривень. Завдяки цьому ми зможемо поселити на довготривале проживання майже 15 тисяч людей», – зазначив Максим Козицький.

Разом з тим, Львівська ОВА затвердила обласну Програму щодо об’єктів, які першочергово повинні бути відремонтовані. Програма передбачає кошти на загальну суму в 50 мільйонів гривень. Уже погодили фінансування 13 об‘єктів.

«Ще один важливий напрям – будівництво нового житла для вимушено переміщених осіб. Маємо 95 таких ділянок на Львівщині. У пріоритеті ті ділянки, де є електропостачання, водопостачання, водовідведення, газопостачання, дороги та містобудівна документація. Очікуємо на затвердження державної Програми щодо будівництва житла для ВПО», – додав очільник області.

Львівщина також залучає представників бізнесу та міжнародні фонди задля комплексного вирішення питання житла для ВПО.