На Личакові вшанували пам’ять легендарного письменника-романіста Романа Іваничука

Роман Іваничук – визначна постать у сучасному літературному процесі. Письменник прожив 88 років і майже 50 із них присвятив творчій діяльності. У його літературному доробку безліч новел, повістей та 20 історичних романів. Окрім літературної діяльності, Роман Іваничук активно займався громадською діяльністю, був одним з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, Народного Руху України, мав звання заслуженого працівника культури України. Письменник був лауреатом Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, літературної премії ім. А. Головка, премії ім. І. Мазепи, а у 2009 році за самовіддане служіння Україні, значний особистий внесок у духовне відродження Української держави, плідну літературну і громадську діяльністьйому йому було присвоєно звання Героя України.

На Личаківському цвинтарі вшановано пам’ять письменника покладанням квітів.

«Роман Іваничук – це чоловік неймовірної сили. Сили духу, сили волі, сили слова, сили любові до України. Він писав свої історичні романи один за одним для того, аби у нас і в наших наступних поколінь ніколи не стерлася пам’ять про нашу історію, яка писалася кров’ю. Дуже сумно, що його вже немає з нами, бо саме такі люди будують нашу країну. Але ми завжди пам’ятатимемо про нього, перечитуючи його твори і згадуючи його життєвий шлях, який був не менш захопливим», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Роман Іваничук народився 27 травня 1929 року в родині вчителя у селі Трач, тепер Косівський район Івано-Франківської області.