k2FtbBdWr1

На Самбірщині проходить Х Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці Фест»

Село Кульчиці Самбірського району – батьківщина героїв Гетьмана України Петра Сагайдачного та героя Віденської битви 1683 року, рятівника Відня від турків, засновника першої кав’ярні Європи Франца-Юрія Кульчицького. Сьогодні тут вже вдесяте проходить Міжнародний фестиваль української слави «Кульчиці Фест», який відвідав заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко.

«Найперше вітаю усіх із тим, що активне культурно-мистецьке життя на Львівщині нарешті поступово відновлюється! «Кульчиці Фест» – це не просто мистецький захід. Це визначна подія, що просякнута духом культури і правдивої української історії. Це фестиваль, який нас об’єднує, який зміцнює наш український дух,  який нагадує нам про історію нашого славного козацтва, популяризує і береже наші традиції і фольклор.

Тож давайте разом вивчати і  творити історію нашої країни, щоб вона була могутньою і міцною! Щиро вітаю організаторів та усіх присутніх із відкриттям 10-го ювілейного фестивалю козацької слави «Кульчиці Фест»!», – сказав у вітальному слові Юрій Бучко.

Фестиваль розпочали із святкового богослужіння у церкві св. Флора і Лавра (УАПЦ), опісля провели науково-історичну конференцію, присвячену 400-річчю перемоги з’єднаних військ Європи під проводом Петра Сагайдачного у Хотинській битві.

Розважальна програма включає показ бойового гопака, козацьку ходу, виступи творчих та художніх колективів з Самбірщини і Львівщини, діє ярмарка народних ремесел.

Фестиваль «Кульчиці фест» покликаний сприяти розвитку туризму в Україні, відродження українського духу, популяризації в Україні козацького руху, започаткуванню унікального регіонального фестивалю в традиціях українського фольклору, як бази духовного відродження народу, поширенню традицій та побуту Козацької доби.

Захід організували за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації.

Нагадаємо, у серпні на Львівщині відбуватимуться ще дев’ять різноманітних фестивалів.

Spread the love