«Читаємо казки дітям» – під такою назвою відбувся урок читання, який провели у Львівській обласній науково-педагогічній бібліотеці. Захід відбувся за підтримки департаменту освіти й науки Львівської обласної військової адміністрації. 

«У такий спосіб ми розпочали уроки читання для дітей, які поселились у Львові, покинувши свої домівки у місцях активних бойових дій. Перший урок відбувся за участі відомих львівських педагогів та письменників»,- розповіли у департаменті.

До читання долучились: очільник освіти Львівщини, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, поет і прозаїк, один з чільних представників «шістдесятників», Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка, почесний громадянин Львова Ігор Калинець, поетка, письменниця, співзасновник та головний редактор «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

Олег Паска прочитав дітям казку Івана Франка «Абу-Касимові капці», звернув увагу малечі на багатство мови та унікальні галицькі слова Великого Українця.

З цікавістю слухали діти та учителі, які їх супроводжували, Ігоря Калинця. Відповідаючи на питання, поет розповів про свою творчість, у роки ув’язнення. Також прочитав кілька віршів для дітей із книги «Пісеньки та віршики зі Львова».

Мар’яна Савка – письменниця, яка пише багато творів як для дітей, так і для дорослих, поспілкувалися із дітьми на важливі теми про сьогоднішні події в Україні. А оскільки урок відбувається напередодні свята Великодня, письменниця також розповіла про традиції та звичаї львів’ян, яких вони дотримуються у цей святковий час.

Всі присутні учасники читань отримали великодні дарунки: писанки та пасочки, а бібліотека – книги від департаменту освіти і науки, «Видавництва Старого Лева», Всеукраїнської громадської організації «Союз українок».

Такі уроки продовжать і надалі.