На Стрийщині оглянули приміщення для розміщення сил територіальної оборони

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Стрийський район, під час якого ознайомився з ходом формування в районі підрозділів територіальної оборони.

Разом із заступником голови Стрийської райдержадміністрації Володимиром Шведом та завідувачем сектору з питань оборонної роботи РДА Русланом Гаврилюком оглянули приміщення для розміщення сил територіальної оборони, його матеріальну базу. До слова, приміщення виділили з резервів Міністерства оборони для дислокації Стрийського батальйону.

Станом на зараз районна державна адміністрація провела роботу з місцевими територіальними громадами, які зголосилися виділити з місцевих бюджетів кошти, щоб допомогти швидше упорядкувати приміщення.

«Локацію вже обрали. Проєктно-кошторисна документація на ремонт також готова. Йдеться орієнтовно про 1,5 – 2 млн гривень. Це кошти з державного бюджету (Міністерства оборони) та кошти територіальної громади. Хочу зазначити, що комплектація управління Штабу батальйону на Стрийщині відбувається на належному рівні», – повідомив Віталій Загайний.

Як зазначалось раніше, до основних вимог щодо приміщень належить: наявність робочих кабінетів, територій для зберігання техніки, складських приміщень та близькість до районних центрів (не більше 10 км).

Також заступник зустрівся з командиром батальйону Олегом Козаком та начальником Стрийського ТЦК та СП Ярославом Пронюком. Зосередились на питанні комплектування батальйону територіальної оборони бійцями контрактної служби та резервістами, а також про співпрацю з громадами.

Наразі вирішується питання з чергами під час проходження військової комісії, яка триває в середньому від одного до двох тижнів.

Довідково:

Згідно із Законом України “Про основи національного спротиву”, в районах кожної області та міст передбачено створити підрозділи територіальної оборони. Це стосується і Львівщини. В межах області дислокується 103 окрема бригада Сил територіальної оборони, до якої належать 7 батальйонів тероборони Збройних Сил України. Їх управління будуть розгорнуті у семи районах області.