На Золочівщині готуються до проведення молодіжного фестивалю Василя Вишиваного

Військова кар’єра Ерцгерцога Вільгельма Франца Йозефа Карла фон Габсбурґа-Лотаринзького розпочалась у 13-му полку уланів, що формувався переважно з українців Золочівського повіту. Саме на Золочівщині відбулась своєрідна трансформація поглядів і свідомості Василя Вишиваного, він досконало опанував українську мову і почав вважати себе українцем.

Зараз у Золочеві ім’ям Василя Вишиваного названо одну із місцевих шкіл та військову частину.

Аби справа великого патріота жила та передавалась молодому поколінню у школі організують Перший обласний молодіжний форум-фестиваль імені Василя Вишиваного.

«Виховання молодих громадян держави на прикладах патріотичних героїв важлива складова педагогічної роботи. Взявши постать Василя Вишиваного як символ патріотизму на європейському рівні, ми хочемо показати приклад Героїв, які своє життя присвятили боротьбі за незалежність. Це Герої непростого ХХ століття та наші сучасники, які захищають державу сьогодні», – розповіла голова ВГО “Союз Українок” Ореслава Хомик.

За словами директора ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 імені Василя Вишиваного Олени Павлишин, першпочатково задумувався дводенний формат фестивалю, адже Золочівщина багата на місця слави.

«Я мріяла зробити цей форум на два дні, нам є що показати і чим пишатись. Але пандемія вносить свої корективи. Перший фестиваль організуємо таким чином, аби зацікавити учасників. Одночасно на трьох локаціях будуть відбуватись пісенний вернісаж, майстер-класи та конкурс на емблему нашого форуму. Також плануємо провести наукову конференцію «Від героя до героя», де школярі презентуватимуть свої маленькі наукові роботи», – розповіла директор.

В межах фестивалю відбудеться також Патріотично-краєзнавчий екскурс «Стежками слави». Учасники відвідають центр чорнодимленої кераміки у селі Гавареччина, а також криївку, біля якої організують поетичну вітальню «Від поета до поета».

«Фестиваль Василя Вишиваного задумувався як захід патріотичної самодіяльної пісні та поезії, що присвячені героям визвольних змагань. Фестиваль буде проходити під ім’ям Василя Вишиваного, адже цього року виповнюється 100 років із часу виходу збірки його проникливих українських поезій. Однак форум покликаний прославити не лише тих героїв, що боролись за незалежність сто років тому чи героїв УПА, а також тих, які зараз відстоюють нашу свободу, які живуть поруч із нами, ходять тими ж дорогами та тих, яким повернутись із війни не вдалось. Ми живемо зараз в доволі затишному, безпечному середовищі, і нам часом здається, що війна – це щось далеке. Однак бойові дії тривають уже восьмий рік, і про це треба говорити та нагадувати про це молодим людям», – зазначив автор ідеї та ініціатор фестивалю Марко Сімкін.

Планується організовувати фестиваль щороку, із часом розширити географію за межі області. Патріотичний фестиваль-форум учнівської молоді імені Василя Вишиваного відбудеться 17 червня на базі Золочівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного.

Організатори фестивалю: департамент освіти та науки Львівської обласної державної адміністрації, відділ освіти, молоді та спорту Золочівської міської ради, «Золочівське районне громадсько-патріотичне об’єднання «Український чин», Золочівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 імені Василя Вишиваного.