Нарада щодо питань організації проведення жнивної компанії 2021

Сьогодні, 8 липня, за ініціативи Львівської ОДА, відбулась онлайн нарада щодо питань організації проведення жнив у 2021 році під головуванням заступника голови Львівської облдержадміністрації Юрія Бучка.

У нараді взяли участь: керівники аграрних підприємств, державних, наукових установ та організацій; представники Головних управлінь ДСНС, Держпраці, Держпродспоживслужби, Патрульної поліції, Служби автомобільних доріг у Львівській області, Регіональної філії ПАТ «Українська залізниця», Львівського регіонального центру з гідрометеорології, наукових установ. До наради долучились представники Львівської райдержадміністрації.

У межах наради обговорили важливі питання жнивної кампанії, зокрема: проведення жнивної кампанії, виклики та можливості; безпека при проведенні збиральних робіт та зберіганні врожаю; вимоги до якості та безпечності продукції; наукові підходи до вирощування зернових культур; вимоги законодавства та організація перевезень зернової продукції.

Насамперед, під час обговорення визначили, що органам місцевого самоврядування необхідно долучитись до розвитку інфраструктури аграрної логістики, сприяти розбудові аграрної інфраструктури.

Також аграріям потрібно налагоджувати комунікацію з діючими елеваторними підприємствами щодо послуг та тарифів, та, водночас, з різними ланками транспортних перевезень, задля організації ефективної логістичної діяльності.

Наголосили на важливості дотримання оптимальних термінів обмолоту, оскільки під час збору зерна поза ці терміни наступають втрати врожаю, як у кількості, так і в якості зерна, а це має значний вплив на урожайність.

Усі роботи необхідно проводити з дотриманням правил і норм протипожежної безпеки та безпеки праці, щоб гарантувати здоров’я і життя працівників, та з дотриманням норм чинного законодавства щодо аграрної логістики.