k2FtbBdWr1

«Наше спільне завдання, щоб проєкти в межах Програми PL-BY-UA були спрямовані на розвиток громад», – Андрій Годик

Сьогодні, 28 липня, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зустрівся з представниками Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна.

Спільний Технічний Секретаріат (СТС) створений органом правління Програми для практичної її реалізації. Відтак, СТС інформує потенційних отримувачів допомоги-бенефіціарів про можливості фінансування, що пропонує Програма та допомагає їм у реалізації проектів.

В СТС працюють польські, білоруські та українські експерти. Сьогодні представники Секретаріату перебувають на Львівщині.

Сторони обговорили проєкти, які вже реалізуються на території Львівщини в межах Програми транскордонного співробітництва, а також тематичні цілі наступної Програми. Її реалізовуватимуть упродовж 2021-2027 років.

«Наше спільне завдання, щоб проєкти, які реалізовуватимуть в межах Програми були спрямовані на розвиток громад і створювали на їх територіях додану вартість, таким чином зміцнюючи економіку», – зазначив Андрій Годик.

Перший заступник розповів, що сьогодні на відміну від часу старту Програми вже є конкуренція між громадами в реалізації проєктів, а це своєю чергою підвищує їхню якість. Також він наголосив, що є зрушення і в законодавчому плані, що регулює цей процес.

Зазначимо, що в межах чинної Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020 у Львівській області реалізується 41 проєкт міжнародної технічної допомоги, де бенефіціаром виступає Львівська ОДА.

Також Львівська облдержадміністрація долучилася і до формування наступної Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2021-2027.

«Сьогоднішня зустріч є ще однією можливістю для спільного розвитку. Львівщина завжди була надійним партнером Програми. Структура майбутнього бюджету має серед пріоритетів медицину, туристичний сектор. Коли він буде прийнятий, будемо пропонувати міністерству, що керує програмами, вже конкретні програми. Тут теж важливі прозорі та мудрі критерії відбору. Для розвитку громад та наших прикордонних територій це гарний шанс»,- зазначив керівник Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна, Варшава Анджей Слодкі.

Своєю чергою, керівник департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк зазначив, що громади Львівщини найбільше зацікавлені у реалізації проєктів у напрямку екології, зокрема очисних споруд.

Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик висловив сподівання, що кількість проєктів, які реалізують на Львівщині в межах Програми в наступні роки буде ще більшою і якіснішою та запросив гостей до участі у Міжнародному економічному форумі, який запланували провести у вересні.

 

Spread the love