k2FtbBdWr1

Нововведення в процесі реєстрації спеціальних майнових прав

Запущено автоматичну первинну реєстрацію спеціальних майнових прав в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Це дозволить в автоматичному режимі надавати електронні заяви Державному реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо первинної реєстрації спеціальних майнових прав на подільний об’єкт незавершеного будівництва (будинок) та його складові частини – майбутні об’єкти нерухомості (квартири, паркомісця, інші приміщення).

Що в свою чергу дасть можливість автоматичної реєстрації речових прав та обтяжень на такі об’єкти без участі державного реєстратора.

✅ Автореєстрація спеціальних майнових прав дозволить убезпечити від вчинення шахрайських дій та стане корисною як для інвесторів будівництва – майбутніх власників нерухомості, так і для замовників будівництва. Інвестори матимуть змогу отримати коректну інформацію про об’єкти на порталі ЄДЕССБ, зрозуміти статус майбутнього об’єкту нерухомості та впевнитися у доброчесності забудовника. А замовники будівництва отримають зручний сервіс, швидку реєстрацію об’єкта «без паперів» та оптимізують свої витрати на ці процедури.

Після внесення в ЄДЕССБ заяви про реєстрацію спеціальних майнових прав, замовник зможе відслідковувати статус реєстрації об’єкта в ДРРП у картці заяви.

Реєстрація відбувається в 4 кроки:

🔹створення заяви;

🔸підписання заяви;

🔹реєстрація заяви;

🔸отримання результату державної реєстрації в Держреєстрі речових прав.

ℹ Нагадаємо, що для реєстрації спеціальних майнових прав, необхідно внести дані до ЄДЕССБ. Наразі на порталі ЄДЕССБ зареєстровано 51 заяву від замовників будівництва. А користувачами е-Системи розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації спеціального майнового права на понад 80 об’єктів будівництва. У рамках тестування автоматичної первинної реєстрації вже зареєстровано 2 об’єкти будівництва.

📲 Отримати більше потрібної інформації можна на спеціалізованому порталі «Реєстрація спеціального майнового права на майбутні об’єкти нерухомості» – https://bit.ly/48qBD4N

🤝 Функціонал реєстрації спеціального майнового права розроблений у тісній співпраці з Міністерство юстиції України

Цифровізація будівельних послуг реалізовується в співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури й Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID Ukraine – USAID УкраїнаTAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах