Вчора Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович відвідала Оброшинський Центр життєстійкості у Львівському районі. Центр, розташований в Оброшинська територіальна громада, став важливою частиною комплексу послуг, які тут надаються мешканцям: первинної медичної допомоги, адміністративних, соціальних та інформаційних.

Психосоціальна підтримка, яку пропонує центр, має значний попит. На групові заняття, що є основою послуги життєстійкості, приїжджають навіть мешканці сусідніх громад.

Центр працює з ветеранами, які повертаються з війни до своїх громад, надає підтримку сім’ям загиблих воїнів та тим, чиї близькі зникли безвісти. Він є унікальним у своєму роді, але водночас дотримується обов’язкових компонентів послуги з формування життєстійкості: тут проводяться групові заняття «Самодопомога +», які допомагають збалансувати психоемоційний стан, заняття з підвищення батьківських компетенцій, робота з сім’ями з дітьми та ін.

Заклад виник на цьому місці не випадково: раніше тут розміщувався соціальний центр, який з початку війни приймав в громаді переселенців. 27 сімей, які вимушено переїхали сюди, вже облаштувалися на новому місці та активно залучені у життя: дорослі знайшли роботу, діти ходять в школу чи дитячий садочок.

Скоро на Львівщині запрацюють й інші центри життєстійкості.

Фото: Українська освітня платформа

Міністерство соціальної політики України