k2FtbBdWr1

Очільник області спільно з Олімпійським чемпіоном привітали борчиню Львівщини за бронзу на чемпіонаті світу

Упродовж 2-10 жовтня в столиці Норвегії Осло відбувся чемпіонат світу з трьох видів боротьби. За результатами змагань, призеркою стала спортсменка з Львівщини Олександра Хоменець. Вона здобула бронзу у категорії вільна боротьба. 

Представниця Львівщини увійшла в історію української жіночої боротьби як наймолодша спортсменка, якій вдалось вибороти медаль на дорослому світовому чемпіонаті. У свої 18 років Олександра Хоменець – Майстер спорту України з вільної боротьби, чемпіонка Європи серед юніорок, чемпіонка та призерка чемпіонатів України та міжнародних турнірів.

З нагоди успішного виступу на чемпіонаті світу голова Львівської ОДА Максим Козицький відзначив спортсменку грошовою винагородою у розмірі 15 тисяч гривень. Премії також отримали тренери Олександри: Орест Скобельський та Андрій Бирка.

“Українці завжди гідно представляли нашу країну на міжнародних світових спортивних аренах і нам є ким пишатися. Вдвічі приємно відзначити, що з-поміж чемпіонів та призерів багатьох змагань є чимало спортсменів з Львівщини. Я дякую в першу чергу Олександрі, за наполегливість і бажання досягти поставлених цілей. Безумовно, без тренерської допомоги таких висот досягти важко, адже результат залежить від плідної кооперації. Львівщина й надалі готова вболівати й підтримувати своїх спортсменів. Нашим спільним завданням є розвиток спортивної інфраструктури у всіх районах”, – наголосив Максим Козицький. 

Зазначимо, що до складу національної збірної команди України для участі у чемпіонаті Європи увійшло двоє спортсменок з Львівщини: Олександра Хоменець та Богдана Кокозей (Ящук).

Олександра у бронзовому фіналі чемпіонату світу зустрілась з титулованою росіянкою Ольгою Ніколаєвою (дворазова чемпіонка Європи, учасниця олімпійських ігор 2020 в Токіо), яку перемогла з рахунком 10:8.

Привітали уродженку Трускавця з високим результатом на чемпіонаті також народний депутат України, чемпіон олімпійських ігор в Токіо-2020 Жан Беленюк, президент Асоціації вільної боротьби України Юрій Копитко, начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Роман Хім’як.

Нагадаємо, виплата грошових винагород відбувається щоквартально у межах Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини, яку реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОДА.