У межах фестивалю ВЕЖА в Свірзькому замку відбудеться другий конкурс арт-інсталяцій

У межах третього Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв “ВЕЖА  3.0” з 1 по 4 липня у Свірзькому замку відбудеться конкурс мистецьких інсталяцій. Його підсумки підіб’ють в останній день фестивалю, а переможці поїдуть у навчальну мандрівку в Швейцарію.

Третій Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв “Вежа 3.0” відбудеться з 1 по 4 липня у Львові та Свіржі. Він матиме назву «Форма [НЕ] залежності» і буде присвячений 30-річчю Незалежності України.

Урочисто відкриють фестиваль 1 липня у Всеукраїнський день архітектури. Окрім львівських лекцій, конференцій, дискусій, майстер-класів, виставок та екскурсій, у паралельній програмі – конкурс арт-інсталяцій, котрі команди архітекторів і дизайнерів впродовж трьох днів будуть створювати на території Свірзького замку.

“Для участі у конкурсі вже зареєструвалися 12 осіб. Це – і відомі архітектори та дизайнери, і талановиті студенти, яких ми відібрали. Один із архітекторів навіть спеціально прилітає з Дубаї. Відтак, ми сформували три команди. Кожна з команд матиме свого тьютора, і впродовж трьох перших днів фестивалю вони проживатимуть у Свіржі та творитимуть свої арт-об’єкти, в яких мають відобразити, як вони художньо уявляють свою незалежність. А четвертого липня, можна сказати, весь наш фестиваль змінить локацію на Свірж. Тут ми підіб’ємо підсумки конкурсу. Але також тут відбудеться дуже цікава завершальна частина основної програми – лекції спеціальних гостей та театральна вистава”, – розповідає архітектор, член обласної спілки архітекторів та керівник оргкомітету фестивалю Богдан Гой.

Шанс позмагатися у креативності архітекторам та дизайнерам фестиваль “Вежа” дає вдруге. Крім цікавого творчого процесу та можливості завоювати головний приз, учасники мають нагоду провести кілька незабутніх днів в одному з найромантичніших замків Львівщини.

“Оцінюватиме роботи конкурсу інсталяцій міжнародне журі. А команда-переможець поїде у п’ятиденну навчальну мандрівку до Швейцарії (Цюріх), до одного з партнерів Фестивалю – компанії Swisspearl”, – розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. 2019-го переможці свірзької частини фестивалю “ВЕЖА” їздили у Відень.

У програмі завершального дня фестивалю “ВЕЖА 3.0”: лекції відомого віденського архітектора, який став мером містечка Бережани на Тернопільщині, Ростислава Бортника, паризького архітектора Мартена Дюплантьє (Франція) та вистава-феєрія «Вій» студентів ЛНУ ім.Франка (режисер Роман Валько).

Головним організатором фестивалю “ВЕЖА 3.0” є Львівська спілка архітекторів України, а співорганізаторами – Національна спілка архітекторів України, Національний університет «Львівська політехніка», Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Львівська академія мистецтв, Музей міста, Муніципальний мистецький центр, Український католицький університет, Французький інститут в Україні та інші мистецькі інституції Львова та Львівщини. Підтримують захід Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада.