k2FtbBdWr1

Один з найсучасніших в Україні Дрогобицький ЦНАП планують добудувати до кінця року

У місті Дрогобич триває будівництво сучасного ЦНАПу. Об’єкт реалізують у межах Програми Президента України «Велике будівництво».

Дрогобицька міська територіальна громада – найчисельніша за кількістю населення (понад 123,3 тис осіб) та площею (416,8 км2) серед інших громад Дрогобицького району. Відтак, одним з найактуальніших питань громади є відсутність належних умов для своєчасного отримання якісних адміністративних послуг.

Приміщення існуючого Дрогобицького центру надання адміністративних послуг не відповідають вимогам технічного регламенту та Закону України «Про адміністративні послуги»: відсутні зона очікування та інформування, банківське відділення, інформаційні термінали, приміщення для зберігання архівних документів, а також неналежні умови для обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Це своєю чергою створює велику кількість незручностей відвідувачам ЦНАПу, які змушені витрачати багато часу для вирішення своїх питань.

«Враховуючи, що майбутнє сфери публічних послуг в Україні – за простими, швидкими та доступними послугами, які надаються в одному приміщенні за єдиними стандартами, важливим є об’єднати надання таких послуг в єдиному мультифункційному центрі»,-  інформують у департаменті економічної політики Львівської ОДА.

Так, з цією метою у 2018 році за кошти обласного та місцевих бюджетів розпочали будівництво центру публічних послуг «Документ-Сервіс Дрогобич» на вул. Бориславська у м. Дрогобич.

У 2019-2020 роках для реалізації проєкту додатково залучили кошти державного фонду регіонального розвитку, однак у зв’язку з проблемною підрядною організацією та недостатнім фінансуванням виконали незначну частину робіт (залили фундамент, вимурували стіни першого поверху та провели його перекриття, підвели мережі каналізування). Загалом за період 2018-2020 років на будівельні роботи спрямували  лише 7 млн гривень.

«У 2021 році вдалось закумулювати значний фінансовий ресурс в межах двох державних програм (державний фонд регіонального розвитку – 10 млн грн, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг – 10,2 млн грн) та співфінансування з місцевого бюджету (5,9 млн грн). За ці кошти плануємо завершити ЦНАП  цьогоріч»,-  зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Загальна кошторисна вартість об’єкта – 33,1 млн грн. Проєкт передбачає будівництво двоповерхової будівлі з такими основними приміщеннями:

приміщення 1-го поверху: рецепція та зал очікування з дитячою зоною, зал обслуговування абонентів (фронт-офіс), громадська приймальня (бек-офіс), система електронної черги, адміністративні приміщення.
приміщення 2-го поверху: два конференцзали, гардероб для відвідувачів, зал для державних реєстраторів, кімната для прийому їжі, серверна.

Окрім того, запланована закупівля обладнання, облаштування парковки.

Реалізація проєкту дасть можливість надавати адміністративні послуги 224 особам/день та створить додаткових 36 робочих місць.