k2FtbBdWr1

Онкологи Західноукраїнського дитячого медичного центру успішно транспортували онкохвору дівчинку до США для подальшого лікування

Одинадцятирічну дівчинку із злоякісною пухлиною головного мозку вдалось транспортувати на продовження лікування до Сполучених Штатів Америки. Це стало можливим завдяки координації дій «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку» Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру (Центр, ЗУСДМЦ) та дитячої лікарні м. Чикаго ім. Анни і Роберта Лурі, у межах якої лікарі домовились про стратегію лікування дитини. Про це повідомили у Центрі.  

Злоякісну пухлину головного мозку виявили у дівчинки з Івано-Франківська виявили ще у серпні минулого року. Вже у вересні дитину перевели до ЗУСДМЦ для онкологічного лікування.

«Спочатку пацієнтка була у дуже важкому стані. Порадившись із фахівцями з Північної Америки, ми почали спеціальну хіміотерапію у нашій Клініці із паралельною реабілітацією та супровідною терапією, що дало можливість значно покращити стан дитини» – розповів Роман Кізима, керівник «Клініки онкології та трансплантації кісткового мозку», дитячий лікар-онколог ЗУСДМЦ.

Під час лікування виявилось, що батьки дівчинки мають можливість забезпечити дитині високоякісну променеву терапію у м. Чикаго, США, але в такому стані пацієнти, зазвичай, через океан не літають.

Христина Запоточна,  дитяча лікар-онколог Центру, успішно супроводжувала дівчинку під час перельоту зі Львова до клініки в Чікаго. Вона тривалий час готувалась до польоту, мала перелік ліків, які застосовувала під час польоту, щоб не допустити декомпенсації стану дитини.

«Ми сконтактувалися із лікарями дитячої лікарні м. Чикаго ім. Анни і Роберта Лурі, та узгодили план лікування в Україні та у США. Вважаємо, саме такий варіант співпраці є правильним. Ми дбаємо про інтереси пацієнта в першу чергу, а також розвиваємо співпрацю між українською медициною і закордонною» – зазначив Роман Кізима.

Усе наступне лікування дитина пройде у США, а лікарі тамтешньої клініки інформуватимуть спеціалістів-онкологів Центру про методику та хід лікування. Фахівці Центру запевняють, що отриманий досвід допоможе покращити результати лікування дітей з нейроонкологічними хворобами.